Що робити, якщо розсада стала блідою: 3 поради, які повернуть сходам здоровий яскравий вигляд

Якщо розсада на грядках стала блідою – це недобрий симптом. На нього варто відреагувати вчасно, щоб зберегти рослину і дочекатись врожаю. Розповідаємо, які існують способи поліпшити ситуацію.

Зайва блідість розсади – тривожна ознака, яка свідчить лише про одне – щось під час її вирощування пішло не так. Реагувати на подібні зміни варто швидко – щоб не втратити ані рослину, ані майбутній врожай. Розповідаємо, що ж саме потрібно зробити, щоб ваша праця не була марною.

Розсада стає блідою з тих самих причин, що і під час надмірного витягування. Відбувається це через тісні умови для росту і нестачу сонячного світла. Якщо пікіровка рослини та додаткове освітлення за допомогою ламп очікуваного результату не дають – імовірніше за все причиною згубного впливу на розсаду слугує щось інше.

Агрономи розповіли, як повернути розсаді яскраві кольори
Агрономи розповіли, як повернути розсаді яскраві кольори

Часто розсада стає блідою через пошкодження кореневої системи. Негативний вплив на рослину можуть спричинити також нестача вологи, дефіцит азоту або ж підвищена кислотність ґрунту. Іноді всі ці обставини можуть діяти в сукупності.

В залежності від причин блідої розсади обирають і спосіб вирішення проблеми. Наприклад, якщо рослині не вистачає азоту – її варто терміново підживити добривами, які містять в своєму складі достатню кількість саме цієї речовини. Найкращий варіант – це мінеральні добрива, адже від них корисний ефект настає повільніше.

Порада № 2 при виявленні блідої розсади – перевірити кислотність ґрунту. Якщо земля занадто закислена, то в неї обов’язково потрібно внести попіл або доломітове борошно. Ці компоненти відновлять нейтральний статус ґрунту. Та найкращий варіант – перемістити рослини разом із корінням в інший горщик. Його варто наповнити землею із нейтральним рН.

Розсада може стати блідою через занадто кислий ґрунт
Розсада може стати блідою через занадто кислий ґрунт

Порада № 3 для господарів, в яких розсада стала блідою – використати стимулятор коренеутворення. Може бути так, що розсада побліднішала після пікіровки. Причиною цього стає пошкодження кореневої системи. Стимулятор в окремих випадках може врятувати ситуацію, але не завжди.

Якщо досягнути належного ефекту не вдасться і рослини залишаються блідими – потрібно їх відсортувати та викинути. Частково можна наново пересіяти культуру.

Схожі статті

Що не можна садити поруч із яблунями та іншими фруктовими деревами? 3 сусіди-вороги

Якщо мрієте про розкішний фруктовий сад, необхідно назавжди запам'ятати про те, які саме культури не можна висаджувати біля дерев. Розповідаємо в нашому матеріалі.

Агрономи обрали найкращий сорт картоплі: 4 роки експериментів, і тільки цей себе виправдав

Картопля – коронна страва на багатьох українських столах. Який її сорт агрономи називають одним із найкращих і в чому його переваги – читайте в матеріалі "Сенсації".

Попелиця зникне з поля зору за 2 години: опаде на землю і довго не буде повертатися

Попелиця з'являється на городі одразу після появи найпершого листя. Свіжі пагони для даного шкідника — справжній делікатес. Що робити у такому випадку?

Поливаю полуницю розчином від маринованих огірків — отримую у 3 рази більше врожаю

Цей метод звучить дивно, але дає дивовижний результат. Простий інгредієнт, який зазвичай виливають, може в рази покращити врожайність полуниці. Розповідаємо, як саме його застосовувати.

Гортензія не з картинки, а з вашого саду: спосіб в 2 хвилини, щоб квітка зацвіла на ділянці

Для того, щоб гортензія рясно зацвіла й довго радувала вас своїми квітками, потрібно зробити одну хитрість навесні - ви здивуєтесь, адже цей метод дійсно працює.

Секрет помідорів-велетнів розкритий: як зібрати такий рясний врожай у 2025, як ніколи раніше

Величезні помідори, соковиті та солодкі, — це окремий вид задоволення, яка жодна господиня не буде проти виростити у себе на городі. Як це зробити?