Коли сіяти кріп у відкритий ґрунт? Ідеальний час, щоб круто вродило – посівний календар 2025

Кріп — основна зелень, яку ми бажаємо бачити у своїх стравах, тому ми здебільшого зацікавлені у хороших врожаях цієї рослини. Коли ж правильно її посадити?

Кріп не просто володіє хорошими смаковими та ароматичними властивостями, він ще й містить у своєму складі велику кількість вітамінів та мінералів. Це ще одне джерело необхідних нам для розвитку та життєдіяльності корисних речовин, а тому його присутність у кулінарних стравах — це завжди розумний варіант.

Але все частіше господині зіштовхуються із ситуацією, що кріп або погано сходить, або взагалі не родить.

Безумовно, для отримання хороших врожаїв необхідно звернути свою увагу в тому числі на посівний календар. Правильний час для висаджування насіння — половина успіху. У нашому матеріалі розповідаємо, коли треба взятися за справу.

Експерт назвав дати для посіву кропу у відкритий ґрунт

Чим підживити кріп, щоб він виріс пишним та темно-зеленим
Експерт назвав дати для посіву кропу у відкритий ґрунт

Не забувайте, що терміни посадки кропу в Україні сильно відрізняються, в залежності від того, де ви проживаєте. Адже південь може похизуватися легкою зимою та сильно засухою влітку, у той самий час як захід достатньо прохолодний по ночах і засніжений взимку.

Так, для теплих регіонів України рекомендується обрати кінець березня або початок квітня.Земля прогрівається у цій частині країни швидко, і це відповідно добре впливає на швидкість розвитку паростків.

Для центральної України рекомендується середина квітня. Необхідно дочекатися часів, коли не буде загрози повернення заморозків.

Тим, хто живе на півночі поспішати не потрібно, адже висів насіння у відкрити грунт почнеться лише у початку травня. На даний момент сівбу краще відкласти, адже ніякого сенсу від неї не буде.

Городник розповів, чим підживити кріп для рясного врожаю
Експерт назвав дати для посіву кропу у відкритий ґрунт

Захід та схід може орієнтуватися на середину-кінець квітня в залежності від погодних умов та прогнозів.

Не забувайте, що кріп полюбляє добре дреновану землю без застою вологи, але так само обожнює рясний полив.

Схожі статті

Зробіть цю 1 дію у квітні, і буде розкішний урожай абрикосів: вродять великі і дуже ароматні

Ця дія в квітні стане чудовою інвестицією у майбутній урожай абрикос. Доглянуті дерева завжди радуватимуть садівників великими та соковитими плодами. З таких і варення, і компот, супер!

Коли саджати лохину, щоб влітку насолоджуватися ягодами, які на базарі коштують шалених грошей

Лохина - це не лише смачна ягода, а й справжнє джерело вітамінів. Вона популярна серед садівників завдяки солодкому смаку, ніжній текстурі та корисним властивостям.

Урожай знизився на 50% і ягоди розміром з гудзик: як зрозуміти, що полуничні кущі пора викидати

Якщо врожай полуниці з кожним роком зменшується і ягоди стали розміром у гудзик, то настав час провести ревізію на грядках і позбутися кущів.

Названо сорт, якого всі городники потребують більше, ніж повітря: чемпіон серед картоплі у 2025

Картопля - головна культура на городах українців, і від вибору сорту залежить, наскільки щедрим буде урожай. Щороку селекціонери виводять нові стійкі сорти. У 2025 лідером стала картопля "Титан".

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.

Повісили на яблуню, і мурахи не підходять навіть на кілометр: тривалий і найкращий відлякувач

Всі ми прекрасно знаємо, як можна впоратися з яблуневою плодожеркою, яка здатна залишити нас без врожаю. Але що робити з нав'язливими мурахами?