Дії на випередження: коли потрібно надавати термінову допомогу вишні, черешні та абрикосу

Якщо під час огляду дерев, ви виявили ці характерні ознаки присутності грибка, необхідно діяти моментально. Особливо зверніть увагу на вишні, абрикоси та черешні.

Моніліоз – одне з найнебезпечніших і підступних грибкових захворювань, яке при запущені може повністю знищити дерево. Особливо агресивно воно проявляється навесні, тому, перш ніж братися до роботи в саду, ретельно огляньте всі дерева. Особливо кісточкові – вишню, черешню, абрикоси та сливи. Саме ці плодові культури найвразливіші.

Городник розповів, як підживити дерева вишні та черешні
Городник розповів, як підживити дерева вишні та черешні

Виявлено кілька основних ознак моніліозу:

Якщо на момент цвітіння, квіти стали масово темніти і засихати. При цьому вони не опадають, а залишаються на дереві. Зовні це схоже на опік.

Після квітів починають засихати молоді пагони – вони темніють та скручуються.

Далі моніліоз починає поширюватися більші гілки. Через якийсь час на них з’являються тріщини, з яких виділяється в’язка рідина, що нагадує смолу бурштинового відтінку.

Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин
Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин

Вже влітку, під час формування плодів, моніліоз перемикається на них. Спочатку ягоди стають м’якими і покриваються плямами, де через якийсь час з’являються спори грибка сірого кольору. Плоди засихають і залишаються висіти на гілках усю зиму і наступного року саме вони стануть основними джерелами передачі захворювання.

При виявленні перших ознак моніліозу на плодових кісточкових культурах, необхідно терміново вжити заходів. Насамперед провести обрізку і видалити всі уражені гілки, а потім провести обробку дерев фунгіцидами в кілька етапів.

Городники назвали періоди, коли можна висаджувати абрикос
Городники назвали періоди, коли можна висаджувати абрикос

Також можна діяти на випередження та провести профілактичні заходи проти виникнення небезпечної грибкової хвороби. Це правильне місце посадки дерева – без застою води, на височини, що добре провітрюється, регулярна санітарна обрізка, а також профілактична обробка двічі на рік.

Схожі статті

6 очевидних причин: чому полуниця щороку стає дрібнішою і не плодоносить – ось, в чому секрет

З часом полуниця починає давати дрібні плоди, і при цьому врожайність стає в рази меншою - чому так стається і як це виправити? Садівники розповіли, що до чого.

Секретна “підживка” і квіточки підуть вгору: чим полити тюльпани навесні 2025

Тюльпани можуть цвісти довго і красиво, якщо провести з ними одну просту процедуру, а саме підживити їх цікавим розчином - як його приготувати і коли удобрювати квіточки?

1 інгредієнт і рекордному врожаю огірків бути! Чим полити цей овоч, щоб плоди збирати відрами

Щороку огірки є майже на кожній ділянці, хто має власний город, тож при їх вирощуванні дачники завжди вдаються до різних методів покращення врожайності - що треба зробити?

Жменя піску в крону, і вишня завалить ягодами: на урожай 2025 не вистачить відер

Неодноразово може статися так, що вишня нормально не плодоносить, залишаючи вас без хороших врожаїв, і справа може бути в бджолах. Чому так відбувається?

3 культури, після яких капуста не росте — уникайте цього, або попрощайтеся з врожаєм

В Україні є регіони, в яких непогано зростає капуста, але навіть якщо усі умови для вирощування підходять, ви можете власноруч їх зіпсувати.

Всього 1 полив – і огірки гіркі: якої помилки ви припускаєтеся на городі рік за роком

Можна виростити неймовірну кількість огірків, але який в цьому сенс, якщо всі вони виходять гіркими, і навіть відмочування не допомагає впоратися із ситуацією.