Моніліоз – одне з найнебезпечніших і підступних грибкових захворювань, яке при запущені може повністю знищити дерево. Особливо агресивно воно проявляється навесні, тому, перш ніж братися до роботи в саду, ретельно огляньте всі дерева. Особливо кісточкові – вишню, черешню, абрикоси та сливи. Саме ці плодові культури найвразливіші.

Виявлено кілька основних ознак моніліозу:
Якщо на момент цвітіння, квіти стали масово темніти і засихати. При цьому вони не опадають, а залишаються на дереві. Зовні це схоже на опік.
Після квітів починають засихати молоді пагони – вони темніють та скручуються.
Далі моніліоз починає поширюватися більші гілки. Через якийсь час на них з’являються тріщини, з яких виділяється в’язка рідина, що нагадує смолу бурштинового відтінку.

Вже влітку, під час формування плодів, моніліоз перемикається на них. Спочатку ягоди стають м’якими і покриваються плямами, де через якийсь час з’являються спори грибка сірого кольору. Плоди засихають і залишаються висіти на гілках усю зиму і наступного року саме вони стануть основними джерелами передачі захворювання.
При виявленні перших ознак моніліозу на плодових кісточкових культурах, необхідно терміново вжити заходів. Насамперед провести обрізку і видалити всі уражені гілки, а потім провести обробку дерев фунгіцидами в кілька етапів.

Також можна діяти на випередження та провести профілактичні заходи проти виникнення небезпечної грибкової хвороби. Це правильне місце посадки дерева – без застою води, на височини, що добре провітрюється, регулярна санітарна обрізка, а також профілактична обробка двічі на рік.