Ми з тобою не пара: які плодові дерева не можна саджати поруч — конкуренції не уникнути

Виявляється, що деякі дерева не можна саджати поруч тільки тому, що всі вони фруктові. Якраз через неправильне "сусідство" недосвідчені садівники часом залишаються без бажаного врожаю.

Грамотне планування саду є не менш важливим, ніж організація простору вдома. Можливо, воно навіть важливіше, бо в будинку все можна переставити, а пересадити дерева, які укорінилися, не вийде. Тож якщо на етапі планування ви не продумаєте “сусідство”, то в результаті деякі дерева могтимуть не ужитися поруч. І для прикладу можна взяти яблуню, яка здається універсальною. Але ні, з деякими “сусідами” вона явно не сумісна.

Однозначно яблуню краще не саджати поруч з калиною. Остання потребує чимало вологи, тому може залишити без неї яблуню. Особливо це погано буде в засушливе літо. А ще калину нерідко вражають попелиці, які залюбки також “завітають” до яблуні, яка тау зручно росте поруч.

Садівники пояснили, які плодові дерева не можна саджати поруч
Садівники пояснили, які плодові дерева не можна саджати поруч

Не варто саджати яблуню й поруч з вишнею, у якої дуже потужна коренева система. Та й взагалі під час посадки дерев треба враховувати, яким у них буде коріння та на якій глибині воно залягає, щоб дерева не конкурували за поживні речовини. А ще враховуйте наявність спільних шкідників. От глід, наприклад, приваблює багато таких, що можуть перейти на яблуню, зіпсувавши весь чи значну частину врожаю.

Якщо саджаєте вдома персик, то краще виділити йому якийсь окремий куток. Це дерево любить простір та світло, а тому його краще тримати трохи далі від інших. Якщо ж поруч ростимуть інші дерева, а особливо вишня чи черешня, то персик розвиватиметься повільно, родитиме дуже бідно чи взагалі відмовиться це робити.

Садівники пояснили, які плодові дерева не можна саджати поруч
Садівники пояснили, які плодові дерева не можна саджати поруч

Грушу не варто саджати біля все тих же черешні та вишні, а також біля сливи. Остання забиратиме собі всі поживні речовини, тож груша не матиме достатньо “харчування” для формування гарних плодів. У вишні є спільні шкідники з грушею. А черешня поруч з нею ростиме несмачною або погано родитиме.

Схожі статті

Ця “підживка” бʼє всі рекорди: підживлюю смородину тільки нею і в 2025 теж – ягоди величезні

Щоб смородина дійсно потішила вас великим і смачним врожаєм, потрібно її підживлювати протягом росту - як, коли і чим? Садівники все детально розповіли.

Йод, як добриво для рослин: 2 вагомі причини для підживлення ним власного городу

Флакон з ним є майже в кожному домі. Але не всі знають, що він може бути корисним ще й на грядках. Пояснюємо, як підживлення йодом може зміцнити рослини та збільшити їхню врожайність.

Вони мої фаворити вже 5 років поспіль: 3 сорти кропу, які дають пишний та ароматний врожай

Весна - це сприятливий час для висадки кропу, але перш ніж це робити, потрібно дізнатись, який сорт подарує вам найкращі результати - 3 найкращі види зелені.

Буде рости краще, ніж на “дріжджах”: весняне підживлення для часнику 2025, яке бʼє всі рекорди

Великі головки часнику можна легко отримати, якщо з самого початку правильно доглядати за цією рослиною, зокрема й підживлювати - яка підгодівля найкраща?

7 рослин, готових до висадки в квітні 2025: що посадити на ділянці, щоб потім смакувати плодами

Незабаром розпочнеться травень, але ще в квітні потрібно встигнути зробити кілька важливих справ на городі, а саме посадити ягідні кущі на ділянці - які рослини готові до вирощування?

Не плодоносить груша – що робити? 5 причин, чому так стається і як знову отримати плоди

Не завжди виходить отримати щедрий і смачний врожай груші, іноді вона просто не плодоносить - існує кілька причин, чому так стається і як це виправити.