Чорна смородина розміром з кулак: секретна підживка – 1 ложка на 10 літрів води

Отримання великих і солодких ягід смородини напряму залежить від підживлень, які проводились протягом її вирощування - чим підгодувати цю рослину, щоб вродила на славу?

Навесні майже всі рослини потребують підживлення, щоб продовжувати гарно рости та розвиватись, тому щоб отримати хороший врожай, необхідно, щоб у ґрунті було достатньо добрив. Не обходить стороною це смородину, яку при температурі +10 можна починати підживлювати, адже саме за таких умов коренева система здатна поглинати добрива.

Першим кроком потрібно розпушити землю навколо кущів. Перша підгодівля проводиться з використанням азотовмісних добрив, адже саме азот сприяє активному росту. Окрім внесення добрив, смородина також потребує регулярної обробки від шкідників, так як паразити здатні завдати серйозної шкоди рослинам, і тим самим зменшити врожайність.

Садівники розповіли, чим підживити смородину навесні
Садівники розповіли, чим підживити смородину навесні

Підживлення проводиться за допомогою мінеральних і органічних добрив. Перша підгодівля відбувається в кінці березня або на початку квітня, використовуються мінеральні добрива з вмістом азоту, наприклад, нітроамофоска. Для кожного куща достатньо 10 грамів сухого цього інгредієнту, який потрібно розсипати навколо рослини. Підгодувати смородину варто сечовиною або аміачною селітрою – столова ложка на літр води.

Друге підживлення проводиться в кінці квітня або на початку травня. Тут потрібно використовувати фосфорно-калійні мінеральні добрива. Необхідно сульфат калію розчинити у воді – 10 г на 1 л і полити ним кущі.

Садівники розповіли, чим підживити смородину навесні
Садівники розповіли, чим підживити смородину навесні

І третя підгодівля передбачає органічні добрива – попіл, гній, перегній, послід. Її проводять в кінці весни або на початку літа. Органічні добрива потребують попереднього настоювання на воді. Під час підживлення необхідно надягати захисний костюм, маску та рукавиці, щоб уникнути прямого контакту з речовинами та не завдати собі шкоди. Підживлюючи вашу смородину в три етапи, ви отримаєте величезні й солодкі ягоди.

Схожі статті

Як прибрати жир і запах з мікрохвильової печі: 1 спосіб, який працює і ніколи не підводить

У когось мікрохвильова піч на кухні вмикається раз на місяць, у когось навпаки працює кожен день і вимагає чималого догляду. Як прибрати з неї запах та жир?

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.