Чи потрібно пророщувати гладіолуси? Перед посадкою зробіть ці 2 речі і влітку вони “віддячать”

Приділіть цибулинам трохи уваги перед посадкою – і влітку ваш сад засяє яскравими барвами цих елегантних квітів. Кілька простих кроків і шикарний сад із гладіолусами гарантований!

Гладіолуси – це квіти, які здатні стати справжньою окрасою вашого саду, але для досягнення максимального результату, щоб вони виросли просто шикарними, їм потрібна правильна підготовка перед посадкою. Пророщування цибулин – один із ключових етапів, який допомагає рослині краще адаптуватися до ґрунту та гарантує рясне цвітіння влітку. До того ж, перед посадкою слід зробити дві важливі речі, щоб ваші гладіолуси були здоровими та пишними.

Перше, що потрібно зробити – підготувати самі цибулини. Витягніть їх із місця зберігання за два-три тижні до посадки та уважно огляньте. Очистіть від сухих лусочок і переконайтеся, що вони здорові, без слідів гнилі чи пошкоджень. Якщо на цибулинах є незначні пошкодження, їх можна акуратно обрізати, а зрізи обробити зеленкою або активованим вугіллям. Потім цибулини слід викласти на сухе та добре освітлене місце, але без прямого сонця, щоб вони почали випускати паростки.

Городники пояснили, чи варто пророщувати гладіолуси в саду
Городники пояснили, чи варто пророщувати гладіолуси в саду

Друга важлива дія – дезінфекція. Для цього цибулини варто замочити у слабкому розчині марганцівки на 30 хвилин або використати спеціальні препарати, які захищають рослину від хвороб та шкідників. Ця процедура не лише знищить можливі патогени, а й зміцнить цибулини перед їхнім перенесенням у відкритий ґрунт.

Пророщування допомагає гладіолусам швидше розпочати вегетаційний період, адаптуватися до умов навколишнього середовища та забезпечує сильні паростки, які згодом перетворяться на розкішні квіткові стрілки. А правильно проведена дезінфекція стане додатковим запобіжним заходом для захисту від хвороб.

Схожі статті

Швидко росла, гарно цвіла, але плодів не дала: чому немає ягід на кущі малини – 3 причини

На відсутність ягід у зовнішньо здорової малини впливає кілька факторів. Якщо ви заздалегідь подбаєте про правильний догляд, то ніколи не зіткнетеся з цим неприємним сюрпризом.

Бананову шкірку треба не просто кидати на грядки: 1 секрет, як зробити з цього ультрадобриво

Цей простий, але ефективний підхід допомагає зберегти природу і зробити догляд за рослинами більш екологічним. Бананова шкірка — це не просто відходи, а справжній подарунок природи, що робить дива.

Перевірте, що з цього є у вас вдома: природні добрива, які у 100 разів крутіші за магазинні

Компоненти цих натуральних добрив, які використовуються при вирощуванні рослин є у домі будь-якої господині. Навіщо переплачувати коли можна легко виготовити їх на власній кухні.

Що я готую із залишків пасок й крашанок – 3 рецепти, які не соромно подати на стіл

Звичайні залишки їжі зі свята можуть перетворитися на вишукані страви, які не соромно подати на стіл навіть вибагливим гостям. Трохи фантазії — і ваше натхнення подарує друге життя продуктам.

В тиждень після Вербної неділі перев’язую гілочки фруктових дерев: обов’язкова процедура

Для багатьох садівників перев'язування гілок дерев стає хорошою нагодою провести час на природі. Це допомагає заспокоїти розум та зануритися у певну медитацію догляду за рослинами.

Табу і не лише навесні: яке популярне добриво не переносить троянда – 99% про це не знають

Якщо ви хочете, щоб троянди якомога довше радували вас красивим цвітінням, то забудьте про це органічне підживлення не тільки навесні, а й у період усього сезону.