Як доглядати за деревом після обрізки: без цих процедур не обійтися – відновиться на раз-два

Обрізка - це один із найефективніших способів омолодити старе плодове дерево, але після цієї процедури рослині необхідно надати належний догляд.

З віком будь-яке дерево починає втрачати свої сили – урожай стає мізерним, плоди значно дрібнішають, а частина гілок просто засихає. Це ознаки природного старіння. Однак є один дуже ефективний спосіб його уповільнити і навіть призупинити і допоможе в цьому – обрізка.

Вона дозволяє направити дереву всі свої ресурси на розвиток молодих пагонів, внаслідок чого вони знову почнуть цвісти. Мало того, обрізання покращує циркуляцію соків усередині дерева. Після омолодження поживні речовини будуть спрямовані на зростання свіжих пагонів, і дерево знову почне давати більше плодів.

Як правильно доглядати деревом після обрізки
Як правильно доглядати деревом після обрізки

Однак потрібно враховувати, що навіть щадна обрізка – це великий стрес для рослини і дуже травматична процедура. Тому, щоб допомогти дереву максимально швидко та безболісно відновитися, необхідно зробити низку процедур.

Досвідчені садівники рекомендують провести підживлення і внести в коло 50-60 г нітроамофоску або 4-6 кг гною (на 1 кв.м площі).

Через кілька тижнів повторити, але вже іншим складом – деревною золою та кістковим борошном. Компоненти розсипають по 1-2 склянки із розрахунку на 1 кв.м.

Як правильно доглядати деревом після обрізки
Як правильно доглядати деревом після обрізки

Якщо старе дерево хворіло, що буває дуже часто в такому віці, то після обрізання досвідчені садівники рекомендують обробити рослину 3% бордоською рідиною або розчином мідного купоросу.

Можна також для профілактики провести обробку плодового дерева складами проти шкідників.

Зазначимо, що зниження врожайності у старих плодових дерев вже не вважається вироком і при грамотних діях, що включає обрізання в кілька етапів, які розтягуються на 3 роки, а також грамотної реабілітації, можна значно поліпшити його стан і повернути здатність плодоносити. Головне у цій справі – не поспішати.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.