З віком будь-яке дерево починає втрачати свої сили – урожай стає мізерним, плоди значно дрібнішають, а частина гілок просто засихає. Це ознаки природного старіння. Однак є один дуже ефективний спосіб його уповільнити і навіть призупинити і допоможе в цьому – обрізка.
Вона дозволяє направити дереву всі свої ресурси на розвиток молодих пагонів, внаслідок чого вони знову почнуть цвісти. Мало того, обрізання покращує циркуляцію соків усередині дерева. Після омолодження поживні речовини будуть спрямовані на зростання свіжих пагонів, і дерево знову почне давати більше плодів.

Однак потрібно враховувати, що навіть щадна обрізка – це великий стрес для рослини і дуже травматична процедура. Тому, щоб допомогти дереву максимально швидко та безболісно відновитися, необхідно зробити низку процедур.
Досвідчені садівники рекомендують провести підживлення і внести в коло 50-60 г нітроамофоску або 4-6 кг гною (на 1 кв.м площі).
Через кілька тижнів повторити, але вже іншим складом – деревною золою та кістковим борошном. Компоненти розсипають по 1-2 склянки із розрахунку на 1 кв.м.

Якщо старе дерево хворіло, що буває дуже часто в такому віці, то після обрізання досвідчені садівники рекомендують обробити рослину 3% бордоською рідиною або розчином мідного купоросу.
Можна також для профілактики провести обробку плодового дерева складами проти шкідників.
Зазначимо, що зниження врожайності у старих плодових дерев вже не вважається вироком і при грамотних діях, що включає обрізання в кілька етапів, які розтягуються на 3 роки, а також грамотної реабілітації, можна значно поліпшити його стан і повернути здатність плодоносити. Головне у цій справі – не поспішати.