Щоб смородина була крупною та солодкою: всього 3 кроки до заповітної мрії кожного садівника

Кожен власник присадибної ділянки мріє про хороший та стабільний урожай не тільки на городі, а й у саду. Як виростити крупну та солодку смородину?

Сезон 2025 офіційно відкрито. Багато хто вже побував на своїх присадибних ділянках і навіть встиг провести перші підготовчі роботи, які націлені на отримання хорошого та стабільного врожаю. Адже кожен городник та садівник мріє лише про це. Однак для досягнення своїх цілей необхідно запастися потрібними знаннями, які приведуть вас до здійснення мрії.  Сьогодні мова піде про смородину – одну з найпопулярніших і найулюбленіших ягідних культур на дачних ділянках.

Що посадити біля смородини, щоби зібрати рекордний урожай
Що посадити біля смородини, щоби зібрати рекордний урожай

Як виростити велику та солодку смородину у 2025 році?

Щоб урожай порадував не тільки своєю великою кількістю, але і ягоди були великими і солодкими, необхідно дотримуватися всього 3 важливих правил.

Правило №1 – правильна посадка

Навіть якщо ви вибрали відповідний сорт, неправильно обране місце для посадки куща, може значно вплинути на якість урожаю, розмір та смак ягід. Тут важливо дотриматися трьох важливих факторів – правильної освітленості, продувності та якості ґрунту. Смородина любить сонячні місця, при цьому не любить протягів та сильних вітрів. Ґрунт повинен бути пухким з нейтральною чи слабокислою реакцією.

Правило №2 – своєчасне підживлення

Смородина просто потребує регулярних підживлень протягом усього сезону. Перші проводять навесні та влітку, у період зростання чагарника та формування врожаю. Останній раз добрива вносять вже після дозрівання та збирання ягід.

З ким варто посадити смородину
З ким варто посадити смородину

Правило № 3 – санітарне обрізування кущів

Це одна з ключових умов отримання великих та солодких ягід смородини. Обрізання проводять щорічно. Оптимальний час – осінь, після того, як облетіло листя. Зазвичай це випадає на вересень, але за теплих погодних умов провести обрізку можна і в більш пізні терміни.

Схожі статті

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком

Квітень — час пікірування розсади: 4 поради, які допоможуть зробити все правильно

Пікірування розсади є одним з важливих кроків у отриманні багатого врожаю у 2025 році. Щоб усе було вдало, важливо з самого початку зробити все правильно. У цьому допоможуть кілька лайфхаків.

Чим полити буряк після відростання перших листочків: 4 перевірених рецепти від фермерів

Буряк - культура, яка потребує особливого догляду, особливо в початковій фазі розвитку. Після відростання перших листочків важливо забезпечити рослину поживними речовинами.