10 кілограмів аґрусу з куща і все завдяки цьому методу: роблю так кожен рік, і не натішуся

Великі врожаю аґрусу — це не фантазії, а реальність. Щоб досягти такого результату, необхідно знати всього декілька секретів, і ми ними з вами поділимося.

Зараз є неймовірна кількість різних сортів аґрусу, які можуть задовільнити найрізноманітніші потреби. Якісь більше підходять для консервації, якісь для вживання у свіжому вигляді, якісь для приготування напоїв.

Звичайно, селекціонери попрацювали і над врожайністю. З іншої сторони, якщо у вас бідна земля, або ви помилилися у догляді, її показник може значно знизитися. Що необхідно зробити для того, аби все ж таки отримати близько відра ягід з куща?

Як отримати великий врожай аґрусу

Найкращі сорти безшипного аґрусу
Експерт розповів, як отримати великий врожай аґрусу

Мова буде йти одразу про 2 направлення: обрізка та підживлення. І нічим з вищеперерахованого нехтувати не можна. Саме так ми досягнемо максимальної ефективності. Приступаємо до робіт коли бруньки на кущі помітно набухнуть, але все ще не розпустяться.

Для початку нам потрібно зробити кущ двоярусним, і таким чином нижня частина буде плодоносити цього року, а верхня – наступного.

Внизу нам треба залишити усього 4 кілька річних гілок, а верхній ярус робимо з трьох молодих пагонів. Формуємо кущ у вигляді ялинки. Тобто не сильно крутим трикутником.

Пам’ятайте про те, що інструмент має бути добре обробленим, гострим. Зрізи можна обробити садовим варом. Це робиться для того, аби не занеслася ніяка хвороба.

Далі переходимо до добрив. Нам необхідна літрова банка золи, яку ми розчиняємо у відрі води. Даємо розчину настоятися, і через деякий час можна ще внести 3 столових ложки гірчиці.

Городники пояснили, що потрібно зробити для хорошого урожаю аґрусу уже до квітня
Городники пояснили, що потрібно зробити для хорошого урожаю аґрусу уже до квітня

Цим розчином можна кущ обробити із пульверизатора, а також під коріння. Він має захистити рослину від шкідників та грибкових захворювань. Окрім того, в золі міститься велика кількість необхідних мінералів для розвитку куща, включаючи азот.

І не забувайте, що аґрус обожнює рясний полив, і обов’язково віддячить вас, якщо ви будете якісно доглядати за ним.

Схожі статті

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком

Квітень — час пікірування розсади: 4 поради, які допоможуть зробити все правильно

Пікірування розсади є одним з важливих кроків у отриманні багатого врожаю у 2025 році. Щоб усе було вдало, важливо з самого початку зробити все правильно. У цьому допоможуть кілька лайфхаків.

Чим полити буряк після відростання перших листочків: 4 перевірених рецепти від фермерів

Буряк - культура, яка потребує особливого догляду, особливо в початковій фазі розвитку. Після відростання перших листочків важливо забезпечити рослину поживними речовинами.