Зараз є неймовірна кількість різних сортів аґрусу, які можуть задовільнити найрізноманітніші потреби. Якісь більше підходять для консервації, якісь для вживання у свіжому вигляді, якісь для приготування напоїв.
Звичайно, селекціонери попрацювали і над врожайністю. З іншої сторони, якщо у вас бідна земля, або ви помилилися у догляді, її показник може значно знизитися. Що необхідно зробити для того, аби все ж таки отримати близько відра ягід з куща?
Як отримати великий врожай аґрусу

Мова буде йти одразу про 2 направлення: обрізка та підживлення. І нічим з вищеперерахованого нехтувати не можна. Саме так ми досягнемо максимальної ефективності. Приступаємо до робіт коли бруньки на кущі помітно набухнуть, але все ще не розпустяться.
Для початку нам потрібно зробити кущ двоярусним, і таким чином нижня частина буде плодоносити цього року, а верхня – наступного.
Внизу нам треба залишити усього 4 кілька річних гілок, а верхній ярус робимо з трьох молодих пагонів. Формуємо кущ у вигляді ялинки. Тобто не сильно крутим трикутником.
Пам’ятайте про те, що інструмент має бути добре обробленим, гострим. Зрізи можна обробити садовим варом. Це робиться для того, аби не занеслася ніяка хвороба.
Далі переходимо до добрив. Нам необхідна літрова банка золи, яку ми розчиняємо у відрі води. Даємо розчину настоятися, і через деякий час можна ще внести 3 столових ложки гірчиці.

Цим розчином можна кущ обробити із пульверизатора, а також під коріння. Він має захистити рослину від шкідників та грибкових захворювань. Окрім того, в золі міститься велика кількість необхідних мінералів для розвитку куща, включаючи азот.
І не забувайте, що аґрус обожнює рясний полив, і обов’язково віддячить вас, якщо ви будете якісно доглядати за ним.