Отримати ранній врожай помідорів – мрія багатьох городників. Після посадки розсади на грядки вони із нетерпінням чекають на перші стиглі плоди. Проте, часто він запізнюється і це стає приводом для засмучення.
Як отримати перший врожай соковитих помідорів ще до того, як вони з’являться на полицях магазинів? Розповідаємо про це у нашому наступному матеріалі.
Якщо ваша мета – це отримати ранні помідори з домашньої грядочки, то наступні 5 заповідей від досвідчених городників точно стануть вам у нагоді.
Заповідь № 1
При плануванні посівів томатів на домашній грядці враховуйте клімат свого регіону та особливості земельної ділянки. Дуже добре, якщо на вашому городі розташована теплиця. Тоді проблем із отриманням раннього врожаю помідорів точно не виникне.
Від наявності теплиці залежить і кількість томатних кущів на ділянці, і вибір сорту, і строки посадки насіння культури на розсаду.
Заповідь № 2
Важливу роль в отриманні раннього врожаю домашніх помідорів відіграє правильна підготовка насіння. Ця процедура передбачає попереднє замочування в живильному розчині та знезараження. Насіння томатів загортають у тканину і опускають на 15-20 хвилин в рожевий розчин марганцівки. Після цього насіння промивають у проточній воді.

Щоб забезпечити посадковому матеріалу додаткове живлення та отримати дружні сходи – його замочують приблизно на 24 години у живильному розчині. Наприклад, для цього можна взяти сік алое, попередньо розвівши його водою в пропорції 1:1. Саме цей природний стимулятор підвищить схожість насіння (навіть старого).
Заповідь № 3
Загартовування розсади томатів допоможе майбутній розсаді набагато легше адаптуватись до стресових умов та імовірних зворотних заморозків. В підсумку це дозволить отримати більш ранній врожай помідорів.
Набрякле насіння, загорнуте у вологу тканину – розміщують на ніч у холодильнику. Вдень його дістають та певний час тримають за умов кімнатної температури. Процедуру повторюють до того моменту, поки насіння не проклюнеться. Після цього його висаджують у незахищений ґрунт. Під час пророщування не допускайте, щоб корінці рослини виростали занадто довгими. Адже вони будуть крихкими і їх досить легко буде пошкодити.
Заповідь № 4
Підготуйте легкий та живильний ґрунт для вирощування розсади помідорів. Від його якості залежить стан майбутніх посівів. Ґрунт можна придбати вже готовим у спеціалізованому магазині. Також землю можна виготовити і самостійно. Для цього в магазині варто придбати торф, потім змішати його із біогумусом, дерновою землею, перепрілим компостом і піском. На кожне відро ґрунтосуміші додають 1 склянку деревної золи. Усі інгредієнти перед використанням ретельно просіюють.

Якщо ви готуєте ґрунт для посіву насіння томатів на розсаду із землі з городу – попередньо проведіть знезараження. Ґрунт протравляють яскраво-рожевим розчином марганцівки, пропарюють або прожарюють.
Заповідь № 5
Обирайте стресостійкі сорти помідорів – особливо, якщо у вас немає теплиці на ділянці. Наприклад, “Дачник”, “Санько”, “Альфа” та інші. Зазвичай вони підходять для вирощування у незахищеному ґрунті навіть в умовах ризикованого землеробства.
Звісно, посіяні в лютому томати на розсаду не можна буде перемістити прямо на грядку в квітні. Проте, рослини можна буде пересадити в більш об’ємні горщики (3 літри або більше).