Це доволі поширена проблема, і складається враження, що інколи її взагалі не можна виправити. І буває таке, що дане твердження відповідає дійсності, адже багато чого залежить від сорту. Перш за все, впевніться у тому, що гіркота — це не властивість сортова.
Далі можна вже попрацювати над якістю майбутнього врожаю. Звичайно, необхідно вносити помірну кількість добрив, забезпечити хороше освітлення та полив. Але через надмірну кількість прямих сонячних променів огірки можуть стати гіркими, тому при ясній та спекотній погоді необхідно подумати про накриття. Також є деякі нюанси у поливі.
Чому огірки виростають гіркими

Поливати кущі необхідно раз у 2-3 дні, але робити це необхідно обов’язково теплою водою, а не холодною. Бажано ще і відстояною. Справа в тому, що холодна вода — це серйозний стрес для коріння, що може призвести до появи небажаних речовин у м’якоті плода, і відповідно надати гіркоти.

Також зверніть свою увагу на те, що огірки люблять дуже вологе повітря. А в центральній та південній Україні це зазвичай суха погода влітку. Тому досвідчені городники імітують вологість за допомогою оприскування кущів, а також методом зволоження мульчі.
У травні це буде зайвим, але вже у липні чи в червні — це прекрасний метод створення вологого середовища навколо куща.
В цілому необхідно орієнтуватися на те, що огірки у природі зростають в теплих регіонах, там, де немає зими. Тому деякі господині ще й влаштовують їм спеціальний душ, вирізаючи із пляшки спеціальну тару з дірками. Туди як правило наливається вода, що повільно поливає кущ і зволожує його впродовж години чи двох. Це прекрасне вирішення проблеми. Будьте впевнені, що у вас виростуть не просто солодкі огірки, а ще й дуже великі та соковиті.