Жменя піску в крону, і вишня завалить ягодами: на урожай 2025 не вистачить відер

Неодноразово може статися так, що вишня нормально не плодоносить, залишаючи вас без хороших врожаїв, і справа може бути в бджолах. Чому так відбувається?

Бджоли не прилітають на запилення через різні причини. Часто це погана погода, яка супроводжується рясними дощами, вітром, перепадами температури. Комахи, які так нам потрібні, не справляються з об’ємом роботи при поганих умовах для її проведення.

Ми погодою не керуємо, тому ніяк зарадити бджолам не можемо. Але все ж таки ми можемо допомогти вишні запилитися. Як наприклад, вдома звичайним пензликом ми здатні запалити квітки, так і величезну вишню можна не залишити без врожаїв.

Експерт розповів, як допомогти вишні із весняним запиленням

Садівники пояснили, які 4 способи допоможуть впоратися з вишневою мухою
Експерт розповів, як допомогти вишні із весняним запиленням

Вишня має потребу у запиленні, тому наша задача влаштувати його механічним шляхом. Хоча багато хто може поставитися до такого способу скептично, він дійсно працює, і вже перевірений роками.

Але так само важливо впевнитися у тому, що дереву вистачає всього. Тому необхідно перевірити землю на показник кислотності і якщо він відрізняється від норми, виправити шляхом внесення простих хімічних сполук. Якщо вона занадто лужна — вносимо оцтову чи лимонну кислоту. Якщо вона занадто кисла, справляємося за допомогою харчової соди чи вапна.

Як врятувати вишні від моніліозу навесні
Експерт розповів, як допомогти вишні із весняним запиленням

Навесні вишня також має велику потребу у суперфосфаті, магнії, залізі. Восени краще підживлювати її азотом, так як він може погано вплинути на плодоношення. Вишня не погано реагує на внесення органічних добрив, але вони мають бути високої якості, аби не пошкодити коріння, а також не занести хвороби чи шкідників.

Садівники пояснили, які 4 способи допоможуть впоратися з вишневою мухою
Експерт розповів, як допомогти вишні із весняним запиленням

І безумовно краще подбати про сусідів для вишні. Вишня запилюється перехресно, тому найкращим варіантом буде висадка поруч представниці іншого сорту. У такому випадку ви маєте отримувати хороші, якісні та соковиті врожаї, яких буде завжди вдосталь.

Схожі статті

Ці рослини додають саду фактурності та певної текстури: квіти, які слід посадити в 2025 році

Додайте фактурності, гармонії та довговічності вашому саду, створюючи неповторний ландшафт із цими рослинами. Вони подарують саду стиль і чарівність на довгі роки.

Фантастичний спосіб підживлення: груші налилися соком за 2 тижні, а врожаю ціла гора

Щоб груші вродили великими та соковитими, можна спробувати простий спосіб підживлення, який завжди спрацьовує стовідсотково. Розповідаємо в матеріалі, як це зробити.

Мурахи не наблизяться до півоній: просто поєднайте борошно із цим аптечним засобом

Мурахи завжди знаходяться біля півоній, адже їх аромат привертає до себе. Інколи здається, що прибрати їх з куща просто неможливо. Але є метод!

Як отримати врожай гороху в 3 рази більше, не стараючись: прийом, яким користувалися бабусі

Спробуйте цей простий трюк і обов'язково зберете неймовірну кількість врожаю гороху. Розповідаємо про метод підвищення якості плодоношення даної культури.

“Реанімуємо” позеленілий в теплиці ґрунт – 3 простих способи повернути землі родючість

Теплиця — прекрасний варіант для будь-кого, хто хоче вирощувати смачні овочі та фрукти, зокрема екзотичні майже круглий рік. Але є і побічні ефекти.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Київської області завалить урожаєм ледачих дачників

Якщо хочете днями та ночами збирати огірки на своєму городі, ми розповімо вам про сорт, який точно не залишить вас байдужими. Деталі в нашому матеріалі.