Бджоли не прилітають на запилення через різні причини. Часто це погана погода, яка супроводжується рясними дощами, вітром, перепадами температури. Комахи, які так нам потрібні, не справляються з об’ємом роботи при поганих умовах для її проведення.
Ми погодою не керуємо, тому ніяк зарадити бджолам не можемо. Але все ж таки ми можемо допомогти вишні запилитися. Як наприклад, вдома звичайним пензликом ми здатні запалити квітки, так і величезну вишню можна не залишити без врожаїв.
Експерт розповів, як допомогти вишні із весняним запиленням

Вишня має потребу у запиленні, тому наша задача влаштувати його механічним шляхом. Хоча багато хто може поставитися до такого способу скептично, він дійсно працює, і вже перевірений роками.
Але так само важливо впевнитися у тому, що дереву вистачає всього. Тому необхідно перевірити землю на показник кислотності і якщо він відрізняється від норми, виправити шляхом внесення простих хімічних сполук. Якщо вона занадто лужна — вносимо оцтову чи лимонну кислоту. Якщо вона занадто кисла, справляємося за допомогою харчової соди чи вапна.

Навесні вишня також має велику потребу у суперфосфаті, магнії, залізі. Восени краще підживлювати її азотом, так як він може погано вплинути на плодоношення. Вишня не погано реагує на внесення органічних добрив, але вони мають бути високої якості, аби не пошкодити коріння, а також не занести хвороби чи шкідників.

І безумовно краще подбати про сусідів для вишні. Вишня запилюється перехресно, тому найкращим варіантом буде висадка поруч представниці іншого сорту. У такому випадку ви маєте отримувати хороші, якісні та соковиті врожаї, яких буде завжди вдосталь.