Тільки зараз: що зробити з полуницею та суницею, щоб отримати мега-крутий урожай у 2025 році

Починати ці заходи на грядках із полуницею та суницею вже можна, як тільки потеплішає і ґрунт прогріється до 10 градусів тепла. Від цього залежить весь майбутній урожай.

Дачний сезон 2025 року вже можна вважати офіційно відкритим. Багато городників та садівників вже встигли побувати на своїх присадибних ділянках цими вихідними і навіть провести прибирання на дворі та у теплиці, а тепер можна приступати до основних робіт.

Одним з перших необхідно навести порядки на грядках з полуницею і суницею – очистити кущі, що перезимували, від мульчі і торішнього листя, а також провести оцінку їх стану. Ті рослини, які замерзли, необхідно ліквідувати, а з рештою провести низку заходів щодо відновлення.

Експерти розповіли, чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення
Експерти розповіли, чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення

Починати вже можна, як тільки потеплішає і ґрунт достатньо прогріється. Оптимальна температура становить +10-12 градусів. Спочатку досвідчені садівники рекомендують як слід зволожити грядку, щоб коріння кущів добре наситилося водою. Найкраще це робити в кілька етапів.

Після грядку накривають спанбондом, попередньо встановивши низькі дуги. Таким чином ви створюєте залишкам полуниці та суниці максимально комфортні умови – одночасно захищаєте від сонячних опіків, а також допомагаєте їй більш активно нарощувати молоде листя.

Що треба обов'язково зробити з полуницею та суницею навесні
Що треба обов’язково зробити з полуницею та суницею навесні

Щоб подвоїти ефект, можна перед тим як накривати кущі, замульчувати їх зрілим компостом або перегноєм. Таким чином ви убезпечите їх на випадок різкого повернення заморозків, а також трохи підживите після зимової сплячки.

Зазначимо, основні весняні підгодівлі полуниці та суниці проводять трохи пізніше, після того, як вони остаточно відновляться і з’являться міцне зелене листя.

Схожі статті

Засихає абрикос: про що говорять листя та кора на дереві – важливо визначити реальну причину

Як показала практика, не всі садівники добре знайомі з примхами та вимогами плодових дерев і найчастіше виявляються безпорадними перед проблемами.

Навесні копаємо з розумом: 2 секрети підготовки грядок від дачників з великим досвідом

Ці два секрети значно спростять весняні роботи. Самі грядки вдасться обробити так, щоб 100% отримати якісний і багатий урожай. Порадами поділилися досвідчені дачники.

Метод запилення городу за допомогою мотузки між рядами. Робимо ривки, виходить вібрація

Методи, як-от цей, нагадують, що навіть невеликі зусилля можуть мати значний вплив на результати. Здавалося б, що проста мотузка, а як за допомогою неї можна запилити чи не весь город.

Без бджіл і стимуляторів: помідори плодоносять навіть коли температура вище 40

Ці методи допоможуть садівникам виростити томати навіть за аномальної температури погоди. До того ж, провести ручне запилення, вберегти вологу й загалом, весь врожай.

Ніколи не садіть полуницю поряд з цими культурами: втратите не тільки врожай, але й кущі

Поруч із полуницею можна садити багато різних культур, які мають на неї позитивний вплив, але є рослини сусідство з якими небажано. Можна не лише втратити врожай, а й кущі.

Забутий метод колгоспників дає 500 кг картоплі із сотки: і нічого більше придумувати не треба

Просто візьміть й повторіть цей метод вирощування картоплі, яким займалися ще наші бабусі та дідусі. Можна спробувати вирощувати бульбу таким чином, і побачити, що з цього вийде.