Як правильно поливати розсаду томатів, щоб коренева система виросла “міцним горішком”

Прості поради від досвідчених городників допоможуть зміцнити кореневу розсаду томатів і виростити її здоровою. Щоб це сталось – вам необхідно правильно поливати рослини на грядці.

Полив розсади помідорів – це не тільки звичайне зволоження ґрунту. Від того, наскільки правильно господарі виконуватимуть цю процедуру, залежатиме розвиток кореневої системи рослини.

Якщо поливати томати неправильно, то їх корінчики виростуть занадто слабкими і будуть розташовуватись близько до поверхні. В свою чергу це призведе до того, що овочева культура буде постійно залежати від підживлень та поливів.

Розповідаємо далі у нашому матеріалі, які основні помилки садівники допускають при поливі розсади помідорів та як їх можна уникнути.

Помилка № 1: Занадто часто

Городники розповіли, як правильно поливати розсаду помідорів, щоб їх корені виросли міцними
Городники розповіли, як правильно поливати розсаду помідорів, щоб їх корені виросли міцними

Якщо ви будете поливати помідорну розсаду занадто часто, але невеликою кількістю води – культура звикне отримувати вологу з поверхні. Як результат – коренева система не тягнеться вглиб грунту, а починає розвиватись на поверхні. Тобто, формуються так звані “ледачі” корені, які зовні дуже короткі і товсті.

Томати з такою кореневою системою потребуватимуть частих поливів і постійного догляду – особливо, якщо вони ростуть в умовах теплиці. Якщо ж вони ростуть у відкритому ґрунті, то посуху взагалі можуть не пережити.

Щоб перевірити вологість землі – занурьте в неї гілку. Якщо вона мокра, то поливати не потрібно. Коли земля на глибині 1.5-2 см суха, то необхідно організувати полив.

Стиснувши шматочок ґрунту в руках, перевірте, чи не розсипається він. Якщо так, то час здійснити полив.

Помилка № 2: Рясно та рідко

Поливати томати рясно, але рідко – теж не можна. Адже тоді їх корені будуть тягнутись вглиб ґрунту, щоб віднайти там вологу. Врешті решт вони стануть тоненькими та довгими, а ще – будуть мати мінімум кореневих волосків. В таких корінцях поживні речовини утримуються погано і рослині точно не вистачатиме поживних речовин.

Тож, поливайте розсаду томатів регулярно, підтримуючи помірну вологість. Бажано не допускати ані перезволоження, ані пересихання землі, де росте розсада.

Помилка № 3: Неправильний час

Городники розповіли, як правильно поливати розсаду помідорів, щоб їх корені виросли міцними
Городники розповіли, як правильно поливати розсаду помідорів, щоб їх корені виросли міцними

Ще одна причина, чому коренева система в розсаді помідорів виростає кволою та слабкою – неправильно обраний час поливу. Час доби має значення, а досвідчені городники радять не поливати рослини вдень. Адже частина вологи буде випаровуватись швидко через спеку і вглиб ґрунту не потрапить.

Ідеальний час для поливу розсади томатів – це ранок. В цей період рослина буде задіяна у фотосинтезі, а коріння активно поглинатиме вологу. До того ж у ґрунту буде трохи часу, аби підсохнути протягом спекотного дня. Це зменшить ризик хвороб.

Схожі статті

Вертикальні грядки: як збирати десятки кілограмів врожаю з обмеженого простору?

Хочете отримувати багато врожаю, але у вас для цього занадто мало городу? Це не проблема! Все, що потрібно в такій ситуації, — вертикальні грядки. Розповідаємо, як їх зробити на власній ділянці.

Троянди прямо як з квіткового: 1 секретна підживка і квіти зацвітуть на весь сад

Щоб троянди потішили своїх господарів цвітом, потрібно знати, як і коли підгодувати цю рослину - що зробити з цими квітами навесні 2025? Подробиці.

ТОП-12 рослин, які готові до висадки: посадіть їх до Великодня 2025 і збирайте МЕГА врожай

Напередодні Великодня потрібно зробити багато справ на городі, а саме висадити деякі культури, адже вважається, що тоді ці рослини порадують щедрим врожаєм.

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!

Часник не любить надлишку добрив, але є один нюанс: перше підживлення для часнику у 2025-му

Дотримуючись простих рекомендацій, можна підготувати часник у городі до тривалого сезону та отримати восени великий урожай. Цю пряність зможе виростити навіть садівник-новачок.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Вінницької області завалить урожаєм ледачих дачників

Обрати правильний сорт огірків - завдання не з простих, але з можливих - який один сорт є ідеальним у всьому, а плодоносить довго і рясно? Агрономи розсекретили його.