Не робіть те, що всі дачники називають обов’язковим: зіпсуєте весь врожайний сезон 2025

Перекопування грядок на городі вже давно стало правилом для багатьох дачників. Вони роблять це вже автоматично і навіть не ставлять зайвих запитань - а чи є в цьому користь?

Останнім часом серед городників виникає багато суперечок щодо щорічного перекопування городу. Багато хто вважає, що це потрібно робити обов’язково, адже так богато років робили наші бабусі та дідусі. Деякі, навпаки, стали радикальними противниками и пояснюють це тим, що при при перекопуванні городу лопатою порушується мікробіом землі.

Дійсно, при даному виді робіт відбувається порушення природного шару ґрунту – на поверхню підіймається нижній, менш родючий шар, тоді як верхній опускається вниз. Це негативно позначається на поживній цінності ґрунту та може значно вплинути на майбутній урожай.

Городники назвали користь підгузків на городі
Городники назвали користь підгузків на городі

Ще один дуже важливий недолік перекопування грядки – це знищення корисних мікроорганізмів. Відомо, що на глибині живуть не лише шкідники, а й корисні бактерії та черв’яки, які сприяють покращенню родючості ґрунту. Як тільки вони опиняються на поверхні, то масово гинуть. Таким чином, порушується природний процес розкладання органічних речовин і відбувається зниження врожаю тих культур, які будуть посаджені на грядці.

Ще один основний і найголовніший аргумент відмовитися від перекопування ділянки для більшості (особливо для вікових) дачників – це велике фізичне навантаження, яке може негативно позначитися на самопочутті.

Експерти розповіли, для чого потрібні "теплі" грядки на ділянці
Експерти розповіли, для чого потрібні “теплі” грядки на ділянці

Які альтернативи перекопування городу?

Прогресивні городники та прихильники органічного землеробства пропонують замінити її глибоким розпушуванням. Для цього використовують вила, які заганяються в глибину не більше ніж 15 см.

Ще один спосіб – посадка сидератів, які добре насичують землю азотом і при цьому добре розпушують її.

Схожі статті

Птахи — більше не проблема! Садівники пояснили, як прогнати пернатих “гостей” від вишень

Птахи — це дуже красиві створіння. Але для саду вони можуть стати серйозною проблемою. Особливо якщо у вас є вишні та черешні, якими пернаті ласують із задоволенням. Як запобігти цій проблемі?

Метод на мільйон – без перебільшень: як виявити кліщів на ділянці і як їх позбутись за 5 хвилин

Кліщі часто можуть бути гостями на ділянці, але виявити їх і прибрати не так легко - що треба знати про цих шкідників, щоб з врожаєм було все добре?

Вертикальні грядки: як збирати десятки кілограмів врожаю з обмеженого простору?

Хочете отримувати багато врожаю, але у вас для цього занадто мало городу? Це не проблема! Все, що потрібно в такій ситуації, — вертикальні грядки. Розповідаємо, як їх зробити на власній ділянці.

Троянди прямо як з квіткового: 1 секретна підживка і квіти зацвітуть на весь сад

Щоб троянди потішили своїх господарів цвітом, потрібно знати, як і коли підгодувати цю рослину - що зробити з цими квітами навесні 2025? Подробиці.

ТОП-12 рослин, які готові до висадки: посадіть їх до Великодня 2025 і збирайте МЕГА врожай

Напередодні Великодня потрібно зробити багато справ на городі, а саме висадити деякі культури, адже вважається, що тоді ці рослини порадують щедрим врожаєм.

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!