Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Картопля вже давно є одним з основних джерел харчування у багатьох сім’ях, тому дуже важливо забезпечити їй такі умови, які дозволять зберегти бульби весь зимовий сезон, а також для майбутніх посадок. Адже втрата посадкового матеріалу означає додаткові витрати на покупку нового.

Чому картопля може зіпсуватись під час зберігання?

Причини втрати врожаю можуть бути різними. В основному вони пов’язані з неписьменною обробкою бульб після збирання врожаю та з поганою організацією зберігання. Також на якість впливають виниклі при посадці та вирощуванні хвороби та нападки шкідників. Щоб відкинути цю проблему, необхідно займатись її профілактикою вже на ранньому етапі вирощування. Наприклад, не садити картоплю біля тих культур, які приваблюють шкідників та бактерій (томати). Проводити своєчасні профілактичні обробки.

Найкраще добриво із яблучного оцту, яке допоможе виростити картоплю-гігант
Найкраще добриво із яблучного оцту, яке допоможе виростити картоплю-гігант

Часто виникають проблеми при неправильному виборі сорту. Наприклад, ранні сорти картоплі спочатку не призначені для тривалого зберігання, тому бульби починають проростати ще до настання заморозків у листопаді. Цю картоплю, як правило, відразу ж пускають у переробку, а на зберігання залишають тільки середньо і пізньостиглі сорти.

Також дуже важливе значення при тривалому зберіганні бульб має їхня попередня підготовка. Йдеться про сортування та сушіння, перед закладкою у льох. Усі зіпсовані та “підозрілі” бульби прибрати. Якщо ви викопували картоплю в сиру погоду, то врожай необхідно промити від ґрунту, що налип, і добре просушити в темному вентильованому приміщенні і тільки після цього прибрати в сховище.

Експерти попередили про головні загрози для картоплі на ранніх стадіях
Експерти попередили про головні загрози для картоплі на ранніх стадіях

Погріб теж потребує підготовки – стіни, підлога, стелажі необхідно очистити від бруду та цвілі, провести дезінфекцію, а також закласти щілини, щоб у сховище не проникли гризуни.

Якщо ви зберігаєте картоплю в квартирі, дуже важливо створити оптимальні умови. У жодному разі не зберігайте картопля в поліетиленових пакетах або мішках із синтетичної тканини. Від перепадів температури там утворюватиметься конденсат, який при поганому провітрюванні викличе швидке загнивання бульб. Найкраще зберігати врожай у дерев’яних ящиках у добре провітрюваному, темному та прохолодному приміщенні.

Схожі статті

Як швидко відклеїти жуйку від одягу або взуття: натуральний та ефективний спосіб, що спрацює

Ці прості поради дозволять зберегти ваші речі у відмінному стані після того, як на них приклеїлася жувальна гумка. Методи дуже прості, зрозумілі, а головне — ефективні. Спробуйте і ви!

Ці рослини додають саду фактурності та певної текстури: квіти, які слід посадити в 2025 році

Додайте фактурності, гармонії та довговічності вашому саду, створюючи неповторний ландшафт із цими рослинами. Вони подарують саду стиль і чарівність на довгі роки.

Фантастичний спосіб підживлення: груші налилися соком за 2 тижні, а врожаю ціла гора

Щоб груші вродили великими та соковитими, можна спробувати простий спосіб підживлення, який завжди спрацьовує стовідсотково. Розповідаємо в матеріалі, як це зробити.

Мурахи не наблизяться до півоній: просто поєднайте борошно із цим аптечним засобом

Мурахи завжди знаходяться біля півоній, адже їх аромат привертає до себе. Інколи здається, що прибрати їх з куща просто неможливо. Але є метод!

Як отримати врожай гороху в 3 рази більше, не стараючись: прийом, яким користувалися бабусі

Спробуйте цей простий трюк і обов'язково зберете неймовірну кількість врожаю гороху. Розповідаємо про метод підвищення якості плодоношення даної культури.

“Реанімуємо” позеленілий в теплиці ґрунт – 3 простих способи повернути землі родючість

Теплиця — прекрасний варіант для будь-кого, хто хоче вирощувати смачні овочі та фрукти, зокрема екзотичні майже круглий рік. Але є і побічні ефекти.