Кабачки лише на перший погляд – абсолютно непримхлива культура. В процесі догляду за ними з’являються підводні камені, які можуть коштувати городникам врожаю. Щоб цього не сталось – забезпечте овочевій культурі правильний догляд. Також варто знати, через які причини врожай кабачків може загинути. Розповідаємо про це далі у подробицях.
Причина № 1: Нестабільні погодні умови
Кабачки вкрай погано переносять надмірну вологу та постійні дощі. Похмура погода та сирість призводять до скиду зав’язі. Та ж, що залишається – може буде вражена гниллю. Щоб захистити врожай кабачків – городнику потрібно задіяти тент, стару парасольку або прозору чи темну плівку. Вони вбережуть овочі від надмірної вологи та холоду вночі.
Причина № 2: Помилки під час посадки кабачків
Кабачок – примхливий овоч, який не буде добре рости в затінку або при занадто густих посадках. Цій рослині потрібно багато вільного простору, світла та свіжого повітря. Тож, врахуйте усі ці поради, щоб зберегти та примножити врожай.
Зверніть увагу ще й на те, що кабачки погано ростимуть поряд із гарбузовими культурами. В цих рослин спільні хвороби, тому гарбузи будуть швидко заражати ними й кабачки.
Причина № 3: Часті поливи
Чимало городників поливають кабачки на грядках щоденно і роблять велетенську помилку. Краще проводити процедуру поливу кабачків раз на 7-10 днів. Використовуйте для цього лише теплу воду, яку лийте під корінь і у великій кількості.

Щоб кабачки не лежали на сирій землі після поливу – вкрийте землю під ними шаром мульчі. Він допоможе утримати вологу в товщі ґрунту.
Причина № 4: Підживлення поза схемою
Перенасичення кабачкових кущів азотом зробить зелень пишною, але буде заважати гарному провітрюванню. Кінчики плодів у кабачків можуть загнивати через нестачу бору, йоду та кальцію.
Вирішити цю проблему допоможуть комплексні підживлення, а також позакореневі обробки по листу.
Причина № 5: хвороби та шкідники
Знищити врожай кабачків може як сіра гниль, так і борошниста роса або шкідники, які переносять грибкові інфекції.
При появі перших ознак хвороб вражені частини рослини відразу видаляють, а здорові частини куща обробляють фунгіцидними препаратами.

Щоб зберегти врожай кабачків – вчасно мульчуйте ґрунт в місці росту овочевої культури, не дозволяйте плодам лежати на вологій землі. не забувайте вчасно вносити добрива та слідкувати за поливами.