1 дія, щоб персик був ще більшим за яблуко! Що зробити з цим деревом вже навесні 2025

Персик буде гарно й щедро плодоносити, якщо зробити з цим деревом одну просту дію навесні - що радять садівники і чому це так важливо для досягнення солодких плодів?

Навесні садівники приділяють особливу увагу деревам, зокрема персикам, щоб в майбутньому рослина вродила великими плодами. Найголовнішою процедурою є обрізка, яку потрібно проводити вчасно. Вона сприяє кращій циркуляції повітря в кроні, знижує ймовірність захворювань і безпосередньо впливає на якість кількість плодів. Якщо ж обрізку провести не вчасно, то дерево може постраждати і ви залишитесь без врожаю.

Весняна обрізка має проводитись до початку сокоруху, коли дерево знаходиться в стані спокою. Якщо зробити це після, то це може призвести до виснаження рослини, тому в жодному разі не нехтуйте цим правилом та робіть все вчасно.

Садівники розсекретили одну дію, яку потрібно зробити з персиком навесні
Садівники розсекретили одну дію, яку потрібно зробити з персиком навесні

Під час обрізки важливо визначити, яка саме процедура потрібна дереву. Для молодих рослин підійде формувальна обрізка, яка створить правильну й здорову крону. Для старих дерев необхідна омолоджувальна обрізка, яка стимулює їх ріст.

Також важливо проводити санітарну обрізку, слід видалити пошкоджені, сухі та заражені гілки. Для ефективного формування крони необхідно вибрати три або чотири основні гілки та вкоротити їх на третину чи половину довжини. Варто видаляти всі пагони, які ростуть всередину крони або перехрещуються між собою.

Садівники розсекретили одну дію, яку потрібно зробити з персиком навесні
Садівники розсекретили одну дію, яку потрібно зробити з персиком навесні

Після обрізки потрібно обробити місця зрізів садовим варом. Для росту нових пагонів рекомендується застосовувати азотні та калійні добрива. Мульчування пристовбурного кола теж є важливим етапом, адже така дія допомагає утримувати вологу в ґрунті.

Варто зазначити, що восени теж проводять обрізку персика. У середині осені в землю варто внести добрива, а перед зимівлею дерево необхідно обробити проти грибкових захворювань та обмотати стовбур і крону агроволокном.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.