В залежності від кліматичних умов та сорту часник висаджують або восени, або навесні. Щодо підживлення, то його вносять в ґрунт протягом всього вегетаційного періоду овочевої рослини. Мінеральну або органічну підживку додають у землю і до садіння, і після нього. Проте, однією з найголовніших є перша підживка навесні. Коли її потрібно робити та які добрива використовувати? Розповідаємо про це далі.
Навесні часник на домашніх грядках підживлюють комплексними добривами. Вони сприятимуть формуванню цибулин та їхньому активному зростанню. Які ж добрива будуть ідеальними для часнику після зимівлі? Читайте нижче.
Азотні добрива – найголовніша підживка для домашнього часнику на початку періоду вегетації. Азот сприятиме нарощуванню зеленої маси рослини. Для першого підживлення часнику навесні краще використовувати аміачну селітру. Ідеальний рецепт – розчинити в 10 літрах води 2 столових ложки селітри.

Інший варіант – використати карбамід (сечовину). Її беруть у кількості 1.5 кг і розчиняють в 10 літрах води.
Щоб під час розвитку часничок сформував великі головки – потрібно вносити на грядки фосфор та калій. Ці компоненти сприятимуть накопиченню поживних речовин та покращення смакових якостей овоча. Навесні на грядки можна вносити по 20-30 грамів суперфосфату на 1 метр квадратний. Також гарним добривом для часнику стане сульфат калію (150-20 грамів на 1 метр квадратний.
Щоб весняне підживлення для часнику було максимально ефективним – необхідно дотримуватись певних правил. Добрива вносять на грядки в період активного сходження молодої зелені часнику. Робити це потрібно приблизно через 2-3 тижні після того, як з’явилися перші паростки. Друге підживлення роблять приблизно через 14-21 день після першого.

Добрива вносять по вологому ґрунту. Завдяки цьому часник не отримуватиме опіків. Поживні речовини будуть засвоюватись набагато краще та ефективніше.

І наостанок запам’ятайте: часник не можна перегодовувати азотними добривами. Адже тоді він піде у стрілки та зелень, а коренеплоди протягом сезону нарощуватиме погано. Чітко дотримуйтесь норм внесення будь-яких добрив.