Побілка дерев практикується до сьогодні не просто так. Звісно, в нас на даний момент є величезний асортимент найрізноманітніших препаратів, які допомагають нам боротися з грибками, комахами, температурними перепадами, які призводять до пошкодження, загоєння травм у рослин, тощо.
Але городники не з чуток знають, як буває складно слідкувати абсолютно за всім, що відбувається у нас на ділянці. І саме тому є поширені процедури, які одразу задовільняють велику кількість наших потреб. Таким чином побілка дерев стала дуже популярною в багатьох країнах світу, і зокрема в Україні.
Експерт розповів, як зробити побілку міцною

Перш за все, це захист саме від пошкоджень, які наносяться у весняний період. Температура сильно коливається, кора може швидко нагріватися, а потім тріскатися. Такі пошкодження приносить багато неприємностей: в них живуть комахи, там заводиться грибок, а також потрапляють різні інфекції, які можуть призвести до загибелі рослини.
Власне, і сама рослина витрачає всі свої ресурси на загоєння, замість того, аби нарощувати гілки. Так само вважається, що побілка непогано захищає дерева від шкідників, а також від грибкових хвороб.
Проблема ж полягає в тому, що часто побілка зникає вже через декілька рясних дощів. І не важливо, чи додавали ви глину, або замішували мідний купорос, — вапно саме по собі водорозчинне, і легко змивається.
Як виправити цей момент? Є доволі потужний прийом. Мова йде про чайну ложку звичайної білої фарби, яка додається на відро розчину. Але безумовно, обирайте ту фарбу, яка не містить в собі велику кількість токсичних елементів.
Завдяки цьому трюку як правило вдається отримати міцний розчин, який буде триматися дуже довго, не змиватиметься дощами, і можливо навіть дотягне до наступного року, або простоїть декілька років підряд.