Бабусині секрети: що потрібно обов’язково зробити з вишньою весною, щоб не залишитися без ягід

Наші бабусі завжди казали, що у догляді за вишнею немає нічого складного. Обов'язково виконуйте перелічені дії щороку навесні і тоді сад неодмінно віддячить вам рясним урожаєм.

Дуже важлива складова любого урожаю вишні – це весняна підготовка дерев до майбутнього сезону. Якщо поставитися до справи з відповідальністю та дотримуватися всіх правил, про які розповідали наші бабусі, то сад порадує не лише гарним цвітінням, а й смачними та соковитими плодами. Братися до роботи вже можна прямо зараз.

Усі досвідчені дачники вже знають, що починати весняний сезон потрібно з побілки дерев. Бабусі розповідали, що краще робити це восени, але якщо ви з якихось причин пропустили, то можна провести побілку стовбурів навесні, коли температура повітря підніметься вище +5 градусів. Краще використовувати спеціальні садові фарби або приготувати розчин самостійно з гашеного вапна та шпалерного клею. Однак при цьому ви повинні враховувати, що молоді дерева краще не обробляти вапняним розчином.

Експерт розповів, як зробити побілку міцною
Що потрібно зробити з вишнею, щоб не залишитися без ягід

Наступний дуже важливий етап весняної підготовки дерев – це обрізання. Її проводять до набухання нирок, при цьому температура повітря повинна прогрітися до + 10 градусів. Бабусі рекомендують вибрати один із сухих і безвітряних днів, підготувати заздалегідь усі інструменти та садовий вар для обробки зрізів.

Перед тим, як братися до роботи, уважно огляньте дерево і намітьте схему обрізки, формуючи ярусну крону. Як казали наші бабусі, відстань від землі до першого ярусу має становити приблизно 1 м, від першого до другого ярусу – 40-50 см, далі між ярусами – 30-40 см. Уникайте надмірної обрізки, щоб не сильно травмувати дерево. Всі місця зрізів не забувайте обробляти садовим варом.

Що потрібно зробити з вишнею, щоб не залишитися без ягід

Якщо ви знаєте, що ваш сад страждає від парші, моніліозу та інших характерних захворювань, то до розпускання бруньок дерева також необхідно обробити спеціальними препаратами на основі міді. Те саме варто зробити з метою профілактики. Бабусі рекомендують обприскати дерева вишні щадними біопрепаратами Фітоспорином, Гамаїром, Гліокладином та їх аналогами. При цьому температура повітря має бути вищою за +15 градусів.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.