Дуже важлива складова любого урожаю вишні – це весняна підготовка дерев до майбутнього сезону. Якщо поставитися до справи з відповідальністю та дотримуватися всіх правил, про які розповідали наші бабусі, то сад порадує не лише гарним цвітінням, а й смачними та соковитими плодами. Братися до роботи вже можна прямо зараз.
Усі досвідчені дачники вже знають, що починати весняний сезон потрібно з побілки дерев. Бабусі розповідали, що краще робити це восени, але якщо ви з якихось причин пропустили, то можна провести побілку стовбурів навесні, коли температура повітря підніметься вище +5 градусів. Краще використовувати спеціальні садові фарби або приготувати розчин самостійно з гашеного вапна та шпалерного клею. Однак при цьому ви повинні враховувати, що молоді дерева краще не обробляти вапняним розчином.

Наступний дуже важливий етап весняної підготовки дерев – це обрізання. Її проводять до набухання нирок, при цьому температура повітря повинна прогрітися до + 10 градусів. Бабусі рекомендують вибрати один із сухих і безвітряних днів, підготувати заздалегідь усі інструменти та садовий вар для обробки зрізів.
Перед тим, як братися до роботи, уважно огляньте дерево і намітьте схему обрізки, формуючи ярусну крону. Як казали наші бабусі, відстань від землі до першого ярусу має становити приблизно 1 м, від першого до другого ярусу – 40-50 см, далі між ярусами – 30-40 см. Уникайте надмірної обрізки, щоб не сильно травмувати дерево. Всі місця зрізів не забувайте обробляти садовим варом.
Якщо ви знаєте, що ваш сад страждає від парші, моніліозу та інших характерних захворювань, то до розпускання бруньок дерева також необхідно обробити спеціальними препаратами на основі міді. Те саме варто зробити з метою профілактики. Бабусі рекомендують обприскати дерева вишні щадними біопрепаратами Фітоспорином, Гамаїром, Гліокладином та їх аналогами. При цьому температура повітря має бути вищою за +15 градусів.