Ми вже давно звикли до того, що в нашому саду можуть співмешкати рослини, які у природі зростають абсолютно в різних кліматичних поясах. Це прекрасний варіант, адже поки цвітуть одні, інші лише набирають сили. Коли перші в’януть, другі заполонять своїм розкішним виглядом та ароматом.
Врешті-решт, досвідчені садівники вміють правильно комбінувати такі рослини та організовувати собі зелений простір, що викликає захват та провокує постійні компліменти. Але як правильно розбудити сад? Перш за все, пам’ятаємо, що в Україні є часто таке явище, як повернення заморозків. І це відбувається як правило в квітні після нетривалого тепла.
Покладаючись на цей факт, ми не будемо гортензії та подібні кущі в квітні. А якщо вони прокинулися самостійно, їх необхідно накрити. Інакше навіть короткий мороз може спричинити опадіння листя.
Агроном розповів, як правильно розбудити рослини в саду

Вже на початку травня ми можемо зібрати все сухе листя, якими ми прикривали наші рослини. Воно точно більше не знадобиться. Далі варто пробудити кореневу систему за допомогою води, до того ж теплою. Таку процедуру можна проводити впродовж тижня. Холодною водою не працюємо: це спричинить сильний стрес рослині, може викликати пригнічення та хворобливість.
Далі необхідно одразу ж захистити рослини від шкідників. Справа в тому, що молоде листя — це найсмачніша частина, якою будуть не проти поласувати мурахи та попелиця.
Борна кислота, мильний розчин та зола — прекрасний варіант, який не містить велику кількість хімії, а значить не нашкодить бджолам, і при цьому відрізняється підвищеною активністю.
І, звичайно, необхідно не забувати про добрива. У початку вегетаційного періоду будь-які рослини мають особливу потребу в підживлення. І якщо ви не вносили добрива під зиму, то вам необхідно подбати про калій, магній, азот та фосфор. Останній елемент взагалі відрізняється особливою корисністю саме для квітів, які витрачають свої ресурси на бутонізацію.