Головний весняний “чек-лист” на дачі: як правильно розбудити рослини в саду після зими

Для того, аби отримати розкішний сад вже у наступні декілька тижнів, необхідно правильно підійти до питання пробудження рослин. Як це зробити?

Ми вже давно звикли до того, що в нашому саду можуть співмешкати рослини, які у природі зростають абсолютно в різних кліматичних поясах. Це прекрасний варіант, адже поки цвітуть одні, інші лише набирають сили. Коли перші в’януть, другі заполонять своїм розкішним виглядом та ароматом.

Врешті-решт, досвідчені садівники вміють правильно комбінувати такі рослини та організовувати собі зелений простір, що викликає захват та провокує постійні компліменти. Але як правильно розбудити сад? Перш за все, пам’ятаємо, що в Україні є часто таке явище, як повернення заморозків. І це відбувається як правило в квітні після нетривалого тепла.

Покладаючись на цей факт, ми не будемо гортензії та подібні кущі в квітні. А якщо вони прокинулися самостійно, їх необхідно накрити. Інакше навіть короткий мороз може спричинити опадіння листя.

Агроном розповів, як правильно розбудити рослини в саду

Рослини-репеленти проти колорадського жука: настурція
Агроном розповів, як правильно розбудити рослини в саду

Вже на початку травня ми можемо зібрати все сухе листя, якими ми прикривали наші рослини. Воно точно більше не знадобиться. Далі варто пробудити кореневу систему за допомогою води, до того ж теплою. Таку процедуру можна проводити впродовж тижня. Холодною водою не працюємо: це спричинить сильний стрес рослині, може викликати пригнічення та хворобливість.

Далі необхідно одразу ж захистити рослини від шкідників. Справа в тому, що молоде листя — це найсмачніша частина, якою будуть не проти поласувати мурахи та попелиця.

Борна кислота, мильний розчин та зола — прекрасний варіант, який не містить велику кількість хімії, а значить не нашкодить бджолам, і при цьому відрізняється підвищеною активністю.

І, звичайно, необхідно не забувати про добрива. У початку вегетаційного періоду будь-які рослини мають особливу потребу в підживлення. І якщо ви не вносили добрива під зиму, то вам необхідно подбати про калій, магній, азот та фосфор. Останній елемент взагалі відрізняється особливою корисністю саме для квітів, які витрачають свої ресурси на бутонізацію.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.