Розвісьте пахучі віники на яблуні – жодної мурашки в окрузі не побачите: заміняє “ловчі пояси”

Якщо на яблунях в садочку з'явилися мурахи – то це може стати проблемою. Адже вони можуть призвести до того, що врожаю не буде. Запобіжною мірою проти мурах можуть бути… "віники" з духмяних трав.

Отримати багатий врожай яблук із власного саду можливо тільки в тому випадку, якщо дерева на ділянці здорові. Якщо на плодових деревах з’явилися мурахи, то це для садівників може стати справжньою проблемою. Адже ці комахи здатні погубити культуру за короткий проміжок часу.

Деякі господарі використовують для обробки плодових дерев інсектіциди. Проте, ця ідея – не найкращий варіант. Будь-яка “хімія” може відлякати й корисних комах та зменшити врожайність. В такій ситуації варто скористатись методом, який був перевірений часом. Мова йде про “віники”, зроблені із духмяних трав.

Мурахи дуже не люблять різких ароматів. Тому на яблуні варто розмістити те, чого вони на дух не переносять. Наприклад, виготовити віничок із полину, добре його висушити та зафіксувати на плодовому дереві за допомогою скотчу або мотузки.

У висушеному вигляді полин має особливо різкий аромат. Він точно відлякуватиме шкідників та мурах із дерева. До того ж вам не доведеться витрачати час на те, щоб готувати різноманітні настої та розчини, які нададуть лише тимчасовий результат.

Ефект від віників із полином вистачить на увесь дачний сезон. Проте, в наступному році їх потрібно буде замінити, щоб отримати найкращий результат.

Як захистити яблуні від мурашок: корисні поради від садівників
Як захистити яблуні від мурашок: корисні поради від садівників

Ще один засіб проти мурах на яблуні – це календула. Багато хто висаджує її в прикореневому колі плодового дерева. Однак існує й інший варіант. Календула, як і полин, у висушеному вигляді має більш насичений аромат. Тому із квітки можна зробити віники, висушити їх та розвішати на яблунях у садочку. Їх також фіксують на дереві скотчем або мотузками.

Навіть у сушеному вигляді календула буде виділяти фітонциди, які відлякуватимуть усіх мурашок. На сонці аромат квітів буде ще більше посилюватися.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.