Чи можна прискорити дозрівання винограду? 3 способи, які вже встигли перевірити садівники

Щоб отримати хороший урожай винограду, потрібно буде трохи попрацювати, адже ця культура потребує особливої ​​уваги та догляду. Розкриваємо усі секрети.

Виноград належить до примхливих культур, які вимагають особливої ​​уваги та деяких зусиль. Однак іноді навіть грамотний догляд не допомогає винограду дати гідний урожай. І виною цьому несприятливі погодні умови, які можуть суттєво уповільнити дозрівання ягід. Чи можна прискорити дозрівання винограду? На щастя, так!

3 способи прискорити дозрівання винограду
3 способи прискорити дозрівання винограду

Один із способів – це видалення зайвого листя та пасинків. Так, як виноград відноситься до південних культур, то йому життєво необхідне тепло та гарне освітлення. І якщо вплинути на температуру повітря садівник не в змозі, то забезпечити доступ сонця до грон можна легко.

До видалення зайвої зеленої маси та пасинків зазвичай приступають у період дозрівання ягід. Однак слід пам’ятати, що головне не перестаратися.

Ще один дієвий спосіб прискорити дозрівання винограду – це підживлення. У другій половині літа агрономи радять використовувати калійні добрива. Вони сприяють накопиченню цукрів у ягодах, покращують їх смакові якості, а також прискорюють дозрівання. Окрім калію винограду необхідний фосфор, який сприяє розвитку кореневої системи, прискорює обмінні процеси, а також допомагає рослині швидше перейти до фази дозрівання.

3 способи прискорити дозрівання винограду
3 способи прискорити дозрівання винограду

Правильне регулювання поливу. Досвідчені садівники, які виростили не один сорт винограду, стверджують, що надмірний полив на фазі дозрівання може призвести до затримки розвитку ягід. Вихід простий – у цей момент полив слід скоротити до мінімуму. Поливати виноград слід один раз на 14 днів, а якщо в цей час були дощі, його необхідно виключити.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.