Багато дачників досі застосовують на городі та в саду засоби, які використовували багато років тому наші бабусі. Нібито вони давно перевірені та складаються лише з натуральних компонентів. Однак якщо розібратися, то не все так однозначно. Серед “бабусиних рецептів” можна зустріти речовини, які абсолютно непотрібні, а в деяких випадках навіть небезпечні і можуть не тільки нашкодити, а й зіпсувати весь майбутній урожай.
Отже, бабусі стверджують, що сіль можна використовувати для підживлення рослин, а також у боротьбі проти бур’янів та шкідників.
Звичайна кухонна сіль вже багато років використовується городниками – розчином поливають буряк, щоб був солодким, а також засипають моркву і цибулю, щоб позбутися шкідників і т.д.
Відповідь експертів: Все перераховане вище – небезпечна помилка. Надлишок солі грядки може порушити екологічний баланс на ділянці. Так що якщо ви хочете підгодувати свої рослини, боротися з шкідниками і бур’янами, то краще вибирайте інші способи.

Бабусі завжди стверджували, що хлорид кальцію врятує плоди від вершинної гнилі.
Відповідь експертів: Це не так! Звичайно, кальцій є в цьому засобі, але також у ньому також є і небезпечний для рослин хлор. Якщо томат, перець або баклажан уражені вершинною гниллю та обробити їх розчином хлориду кальцію, рослини швидше за все пропадуть. Краще проводити обприскування безпечнішою кальцієвою селітрою.

Бабусі вважають, що ліки та вітаміни, які призначені для людини легко впораються і з хворобами рослин.
Відповідь експертів: Популярна помилка, яка призведе до повної втрати врожаю. Антибіотики, протигрибкові засоби, БАДи, створені для людини, не проходять тестування на рослинах, тому складно сказати, як вони поведуться. Навіть якщо їм не стане гірше, то можуть бути побічні явища у вигляді знищення всієї мікрофлори на грядці. Це дуже небезпечна “лотерея”.