А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.

Багато дачників досі застосовують на городі та в саду засоби, які використовували багато років тому наші бабусі. Нібито вони давно перевірені та складаються лише з натуральних компонентів. Однак якщо розібратися, то не все так однозначно. Серед “бабусиних рецептів” можна зустріти речовини, які абсолютно непотрібні, а в деяких випадках навіть небезпечні і можуть не тільки нашкодити, а й зіпсувати весь майбутній урожай.

Отже, бабусі стверджують, що сіль можна використовувати для підживлення рослин, а також у боротьбі проти бур’янів та шкідників.

Звичайна кухонна сіль вже багато років використовується городниками – розчином поливають буряк, щоб був солодким, а також засипають моркву і цибулю, щоб позбутися шкідників і т.д.

Відповідь експертів: Все перераховане вище – небезпечна помилка. Надлишок солі грядки може порушити екологічний баланс на ділянці. Так що якщо ви хочете підгодувати свої рослини, боротися з шкідниками і бур’янами, то краще вибирайте інші способи.

Городники пояснили, які добрива окисляють, засолюють та порушують баланс ґрунту
Городники пояснили, які добрива окисляють, засолюють та порушують баланс ґрунту

Бабусі завжди стверджували, що хлорид кальцію врятує плоди від вершинної гнилі.

Відповідь експертів: Це не так! Звичайно, кальцій є в цьому засобі, але також у ньому також є і небезпечний для рослин хлор. Якщо томат, перець або баклажан уражені вершинною гниллю та обробити їх розчином хлориду кальцію, рослини швидше за все пропадуть. Краще проводити обприскування безпечнішою кальцієвою селітрою.

3 міфа про користь бабусиних рецептів
3 міфа про користь бабусиних рецептів

Бабусі вважають, що ліки та вітаміни, які призначені для людини легко впораються і з хворобами рослин.

Відповідь експертів: Популярна помилка, яка призведе до повної втрати врожаю. Антибіотики, протигрибкові засоби, БАДи, створені для людини, не проходять тестування на рослинах, тому складно сказати, як вони поведуться. Навіть якщо їм не стане гірше, то можуть бути побічні явища у вигляді знищення всієї мікрофлори на грядці. Це дуже небезпечна “лотерея”.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.