Ніколи не садіть капусту поруч із цією рослиною: на це є 2 причини, і через них не буде врожаю

Інколи в нас не виходить отримати рясний урожай через дуже неочевидні причини. Зокрема, цього ви могли не знати про капусту. Що не можна садити поруч з нею?

Правильне сусідство — основа професійного садівництва. Здається, немає нічого логічнішого, ніж садити овочі на звичному для них місці, вирощувати поруч з ними зелень, тощо. Однак, існують підводні камені, які можуть в корені змінити ситуацію, а ви навіть не будете про це здогадуватися.

Зокрема, така історія цілком реальна з капустою. Адже відсутність врожаю не стане для нас сюрпризом: у нас є можливість спостерігати за розвитком рослини і розуміти, що їй щось не вистачає. І причиною цьому може бути звичайна селера.

Агрономи розповіли, що ніколи не варто садити біля капусти

Городники пояснили, як правильно пересадити розсаду капусти у відкритий ґрунт
Агрономи розповіли, що ніколи не варто садити біля капусти

Справа в тому, що вона достатньо агресивний конкурент за поживні речовини у землі, і забирає все собі, не залишаючи ні краплі іншим овочам. А капуста якраз має потреба саме в тих елементах, в яких потребує і селера.Тому овочі залишається просто без необхідного ресурсу для розвитку. Що необхідно зробити? Для початку, одразу відсаджуємо селеру.Краще обрати її взагалі інше місце на городі, але мінімальна відстань між ними має бути 3 м.

Далі необхідно наситити землю корисними речовинами та елементами, щоб капуста мала можливість все ж таки дати урожай. Для цього можна придбати звичайні комплексні добрива, або ж внести трохи золи або азотного підживлення.

Городники розсекретили ефективне підживлення для капусти
Агрономи розповіли, що ніколи не варто садити біля капусти

Також замість селери можна підібрати хороших сусідів, які будуть допомагати капусті розвиватися. Серед них агрономи виділяють чорнобривці та кріп. Чорнобривці відлякують метеликів-білянок, чия гусінь знищує листя. Кріп приваблює комах-запилювачів і покращує смак овоча.

Також не забувайте про необхідність постійно обробляти капусту від білокрилки. У літній період даний шкідник може перетворитися на справжню напасть, якщо вчасно не відреагувати на ознаки їх присутності.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.