Щоб не повторювати чужих помилок: як правильно посадити вишню навесні – справа нескладна, але

Насправді в посадці вишні немає нічого складного і впоратися з цим зможе навіть садівник-початківець. Однак, щоб не було проблем у майбутньому, необхідно знати ці 3 правила.

Посадити саджанець вишні на власній дачі – справа нескладна. Однак, якщо не зважати на правила, то молоде деревце може не прижитися і почати чахнути. Щоб не робити помилок, які потім доведеться виправляти, обов’язково ознайомтеся з трьома основними складовими правильної посадки плодових дерев навесні.

Одним з основних пунктів є – вибір здорового саджанця. Для того щоб виростити здорове, стійке до морозів і дерево вишні, що добре плодоносить, варто купувати вже щеплені саджанці, які продаються на садових ринках. При цьому слід обов’язково звертати увагу на зовнішній вигляд:

  • у молодого деревця має бути добре розвинене коріння, а гілочок, навпаки, має бути мало;
  • висота саджанця має становити 1,5-2 метри;
  • на рослині не повинно бути ознак захворювань та ушкоджень;

Досвідчені садівники рекомендують купувати саджанці, яким не більше двох років, бо старші дерева будуть приживатися гірше.

Що потрібно зробити з вишнею, щоб не залишитися без ягід
Що потрібно зробити з вишнею, щоб не залишитися без ягід

Обов’язково звертайте увагу на сорт, який має бути адаптований у вашому регіоні.

Другий дуже важливий пункт – вибір правильного місця посадки. Для вишні ідеально підійде захищена ділянка, де немає протягів та вітру, але обов’язково є доступ для сонця. Якість ґрунту має бути з нейтральною реакцією та родючою.

Дуже важливе значення має процес посадки. Не забудьте, що яму потрібно викопати за кілька тижнів. Її розмір повинен становити ширину 80 см та глибину 50 см. Обов’язково внесіть добрива. Це може бути 100 г комплексного мінерального добрива, відро компосту чи перегною чи золу. Не полінуйтеся встановити кілочок та розправити коріння саджанця.

Чому вишня скидає всі плоди
Чому вишня скидає всі плоди

Щоб рослина прижилася краще і швидше, коріння деревця можна вмочити в суміш гною та глини. Після того, як яму засипали, обов’язково ущільнити землю та зробіть борозенку для поливу. Прив’яжіть молоду рослину до кілочка “вісімкою”.

Схожі статті

Городники підживлюють цибулю перегноєм, і втрачають урожай: в чому головна помилка

Підживлення цибулі на домашніх грядках тільки на перший погляд вважається простою роботою. Насправді ж деякі помилки при виконанні завдання можуть призвести до втрати врожаю.

Більше плюсів, ніж мінусів: вирощую картоплю тепер за японським методом – найкращий у 2025 році

Усі українці висаджують картоплю одним звичним методом і збирають врожай теж, викопуючи її, але як вам ідея спробувати японський підхід - бульбу потрібно буде просто зібрати руками.

Він 1 мій фаворит: солодкий, соковитий і мʼясистий – все, як я люблю. Найурожайніший сорт перцю

Перець вважається теплолюбною культурою, тож висаджувати його потрібно саме в період стабільного тепла - який сорт обрати для вирощування і як підготувати ґрунт?

Хоч малий, та завзятий! Ці помідори можна їсти прямо з куща: найкращий сорт томатів чері

Багато господарів хочуть вирощувати великі помідори. Але іноді замість томатних гігантів хочеться дрібних плодів. Для цього краще саджати чері. Причому саме цей сорт є ідеальним вибором.

У 3 рази більші головки без зайвих зусиль: фермери порадили найкраще підживлення для капусти

Якщо ваша капуста виростає маленькою, то причина може ховатися в недостатньому підживленні. Але виправити цю проблему дуже легко. Причому зробити це можна без зайвих витрат на магазинні добрива.

Як позбутися слимаків на ділянці: ефективні заходи боротьби зі шкідником – пастки та приманки

Дощова погода та вогкість сприяють появі на присадибних ділянках полчища равликів та слимаків, які завдають шкоди не тільки овочам, а й деревам, кущам та квітам.