На початку сезону на дачних ділянках дуже швидко з’являються комахи-шкідники, які завдають чимало проблем. Однією з найпідступніших і ненажерливих називають білокрилку, яка здатна завдати шкоди не тільки декоративним рослинам, а й суниці, капусті, баклажанам, томатам, перцю та багатьом іншим культурам, які ростуть у відкритому ґрунті та у теплицях. Вона поселяється на листі рослин і харчується їх соком.
Городники вже вигадали безліч способів боротьби з комахою, але на жаль, білокрилка дуже швидко пристосовується до хімічних інсектицидів, тому багато гасподарів вибирають довговічні натуральні засоби. Йдеться про рослини (квіти), які садять на присадибній ділянці і допомагають її вчасно виявити та переманити.

Агератум не тільки прикрашає ділянку своїми гарними пухнастими кольорами різних відтінків, а й служить “маячком” для білокрилки. Як тільки вона його виявить, то відразу поселяється на листі, починає харчуватися їх соком і відкладає там свої яйця. І тут на неї чекає неприємний сюрприз – у соку агератуму є сполуки, які блокують вироблення гормонів і робить їх безплідними.

Далматська ромашка, яка вже давно застосовується в садівництві, як натуральний інсектицид, також містить активні речовини (піретрини), які згубно впливають на багатьох комах, включаючи білокрилку. Потрапивши в організм шкідника, вони руйнують нейронні зв’язки, що призводить до його загибелі. Варто зазначити, що людину і свійських тварин далматська ромашка абсолютно безпечна, до того ж вона дуже гарна, тому вирощується на ділянках як декоративна і навіть лікарська рослина.