8 рослин, готових до висадки у відкритий ґрунт: що посадити на городі в травні 2025

Останній місяць весни є досить активним для дачників, адже продовжується висадка культур у ґрунт та ще потрібно встигнути зробити до літа деякі справи на городі - які рослини посадити в травні.

У травні відбувається масова сівба овочів і квітів у відкритий ґрунт, тому важливо не пропустити цей період та здійснити процес висадки культур вчасно. Останній місяць весни є сприятливим для посадки ранніх сортів томатів та капусти, які потрібно сіяти безпосередньо в ґрунт на початку травня. Посадку пізньостиглих сортів цих рослин слід відкласти, адже для них оптимальний час для висадки наступить пізніше.

Вже з другого тижня травня, городники починають висаджувати розсаду капусти пізніх і середньостиглих сортів. Також цей період підходить для посадки картоплі, коли ґрунт вже достатньо прогрівся. У травні висаджують середньостиглі та пізньостиглі сорти бульби.

Городники розповіли, що посадити в травні у відкритий ґрунт
Городники розповіли, що посадити в травні у відкритий ґрунт

Наприкінці місяця слід посадити теплолюбні культури, зокрема огірки, кабачки, гарбузи, квасолю, кукурудзу. Крім температури ґрунту, можна також орієнтуватись на природні сигнали – цвітіння калини вказує на те, що вже можна садити.

Що стосується квітів, то травень є сприятливим для висадки троянд, а також таких багаторічників, як лаванда, лілії, флокси, дельфініум, ехінацея. Розсаду петунії, айстр, віоли, хризантем теж можна пересаджувати у відкритий ґрунт. Якщо стабільно тепло, можна посадити бульби жоржин.

Городники розповіли, що посадити в травні у відкритий ґрунт
Городники розповіли, що посадити в травні у відкритий ґрунт

Крім висадки, городникам також варто заздалегідь подбати про захист рослин від можливих заморозків, які іноді спостерігаються в травні та накрити грядки агроволокном. Не варто забувати і про профілактику та боротьбу зі шкідниками, адже ігнорування цих паразитів може призвести до зниження врожайності овочів, а квіти не зацвітуть. Варто дотримуватись усіх рекомендацій, щоб потім насолоджуватись красою в саду та на городі.

Схожі статті

Підживлення картоплі до 30 червня – вирішальне для врожаю: тільки ці добрива варті уваги

До кінця червня городники повинні встигнути підживити картоплю, щоб в подальшому отримати щедрі врожаї з грядок. Які добрива ідеально для цього підійдуть – розповість "Сенсація".

На Рівненщині між рядками огірків висівають сидерати – і збирають на 30% більше врожаю

Якісні добрива і правильний полив – зазвичай так городники намагаються збільшити врожайність томатів. Але для цього, як виявилося, можна використовувати ще й сидерати. Розповідаємо про цікавий метод.

75 г + 10 л води – перці ростуть великими, соковитими та довше зберігаються

Хочете гарний врожай перцю, але щороку він виходить посереднім? Можливо, просто не вистачає підживлення. Але не будь-якого, а 1-го конкретного добрива. Розповідаємо секрет досвідчених городників.

Німецький секрет врожайності: 4 добрива для помідорів, які підгледіли переселенці

Німці до всього підходять дуже відповідально. Навіть до городництва. Тому вони вміють вирощувати класні томати. І головною причиною їхнього успіху є добрива. Точніше, одразу 4 правильні підживки.

Слимаків з городу вивести легко: 5 домашніх рецептів, які є дуже дієвими – схвалено агрономами

На вашому городі повно слимаків? Це дуже неприємна ситуація, яка може вартувати вам врожаю. Та якщо вчасно скористаєтеся цими простими методами, тоді "непроханих гостей" на ваших грядках не буде.

Свіжі овочі будуть до глибокої осені: що посіяти до липня – встигніть зібрати ще 2 хвилі урожаю

Лише кілька днів відділяє нас від другого літнього місяця. І оскільки до липня ще є час – городники можуть подбати про посів деяких овочевих культур. Тоді у вас буде шанс зібрати ще 2 хвилі врожаю.