Це сусідство зведе нанівець все: не висаджуйте диню поруч з ними – 3 культури “нон-грата”

Якщо хочеться забути про магазинну диню та виростити свою власну, необхідно знати залізні правила про сусідство між культурами, інакше врожаю не буде.

Мені здається не такою вже і складною у вирощуванні, але часто ми стикаємося із проблемами, про які навіть не здогадувалися раніше. Мова йде про відсутність врожаю через неправильне сусідство. Навіть така культура як диня потребує уважного підходу до себе.

Всього декілька неправильних кроків можуть звести нанівець усі ваші попередні старання, і це надзвичайно неприємно, коли місяці роботи не дали ніякого результату.

Агроном розповів, які культури не можна висаджувати біля дині

Найкращі дні для посіву дині на розсаду
Агроном розповів, які культури не можна висаджувати біля дині

Будь-який спеціаліст з вирощування овочів, агроном чи досвідчений городник знає, що диня не потерпить поруч із собою гарбузів. Справа в тому, що ця рослина проводить таку собі загарбницьку діяльність на грядці і забирає усі ресурси собі. Що вже казати про швидкість, з якою гарбузи розростаються.

Так само диня буде погано почуватися, якщо буде поруч мати огірки чи кабачки. Тут історія трохи інакша: вони одного сімейства, а отже мають однакові хвороби. Захворіли огірки — захворіли дині.

І також не варто забувати про те, що овочі однакового сімейства потребують однакових ресурсів, і відповідно конкурують між собою за них. Поруч з динею завжди можна посадити різну зелень. Але наші бабусі і нинішні дачники завжди робили це за старим рецептом висаджували дині поруч з кавунами.

Агрономи розповіли, що садити поряд із динею для кращого врожаю
Агрономи розповіли, що не садити поряд із динею для кращого врожаю

Нагадуємо, щоб диня була солодкою, кожен плід має отримувати достатню кількість світла. Коли рослина розростається, досягти цього ефекту набагато складніше. Саме тому городника як правило встановлюють спеціальні опори або шпалери, і таким чином вирощують дині, які починають обвиватися навколо них, а плоди висять та отримують необхідну кількість проміння. Єдиний мінус — пошкодження пагонів при великій масі плодів.

Схожі статті

Кліпнути не встигли, кабаки згнили: 3 помилки, через які вам великих гарбузів не бачити

Іноді трапляється, що гарбузи виростають гарними й великими, та коли розріжеш, виявляється, що всередині гниль. Розберімося, чому подібне можливе та як вийти з цієї непростої ситуації.

Домашній квасок для грядки – хіт на Херсонщині: що це таке і “з чим його їдять”

Як правило ми робимо вибір або на користь органіки, або на користь мінеральних добрив. Але є ще один варіант — найкращий, найдієвіший, найефективніший.

На Харківщині обожнюють ці яблука за особливу кислинку: 3 сорти і на форшмак, і на пироги

Не всі яблука підходять для приготування певних страв, адже в них має бути хороший баланс кислоти та цукру. Розповідаємо, які сорти найкраще підходять.

Гілки вишні будуть хилитися від урожаю після цієї підживки: бабуся робить так вже 30 років

Вишня начебто не дуже вибагливе до умов дерево. Натомість якщо хочете отримати якомога більший урожай, все ж доведеться підживити вишнячок дуже простими засобами.

Всі її люблять, а вона руйнує плани та грядки: цій пряній траві не місце на городі

У цієї рослини дуже багато переваг, і саме тому городники часто її висаджують на городі, але робити цього все ж таки не варто. Розповідаємо в матеріалі чому.

Сині, жовті й рожеві: 5 сортів помідорів, які обожнюють на Київщині – і красиві, і смачні

Звичні червоні помідори нині не актуальні. Їм на зміну прийшли дивовижні сорти чудернацьких кольорів. Мова не лише про рожеві сорти, але й про жовті та навіть сині.