Садите неправильно, тому капуста слабка й не росте: для чого потрібен стаканчик і болото

З цим алгоритмом вирощування капусти, гарні, здорові та міцні овочі матимуть всі українські садівники. Всього три основних правила, й щедрому врожаю капусти в 2025 році бути!

Протягом останніх років в Україні у багатьох городників досить часто пропадає посаджена капуста й люди все частіше почали купувати її в супермаркетах. Вважаючи, що її вирощування надмірно важке, українці по-трохи починають відмовлятися від цієї справи. Утім, є один метод, із яким капуста 100% виросте у будь-якого садівника та в будь-якому городі.

Для того, щоб капуста росла міцною, здоровою та красивою, з самого початку слід правильно висаджувати розсаду. У відкритий ґрунт пересаджувати капусту потрібно тоді, коли на одній рослині (саджанці) вже є по 4-5 листочків. Перше, що слід зробити, так це сформувати досить просторі ямки. Насамперед, вони повинні бути більші за земляну грудку. На дно потрібно покласти добрива, що сприятимуть активному росту та розвитку цієї культури. Потім дуже добре залити водою. Досвідчені садівники переконують, що капуста, прямо-таки, любить “болото”. Саме тому, залити ямки з поливалки потрібно щедро.

Садівники пояснили, в чому криється секрет успішного вирощування капусти
Садівники пояснили, в чому криється секрет успішного вирощування капусти

Наступний крок — трішки підв’ялені саджанці розсади потрібно замочити у воді прямо зі стаканчиками. Це слід робити не більше, ніж протягом 10 секунд, і перед тим, як висаджувати рослини в ямки. Потім кожен саджанець слід нахилити й легенько стягнути з нього стаканчик. І одразу ж перенести його до вже попередньо підготовленої ямки.

Кожен саджанець має бути в ямці по нижні листочки. Під ними слід обережно обгорнути саджанець землею. І зверху ще й в міру полити водичкою. А щоб урожай капусти був максимально щедрим, з часом можна використовувати підживлення. Наприклад, компост, перегній, настій кропиви або деревну золу.

Схожі статті

На Одещині ця кукурудза розкуповується як цукерки: 6 сортів, від яких всі в захваті

Вибір смачної кукурудзи у кожного буде свій. Якщо ви хочете віднайти свою фаворитку серед безлічі сортів, які пропонують селекціонери – то зверніть увагу на ці 6 варіантів з добірки "Сенсації".

Фітофтороз у 2025-му безжалісний: як захистити свої помідори від головного ворога

Фітофтороз завжди був неприємною проблемою. Але останніми роками він якийсь особливо активний. І 2025 точно не буде винятком. Тому потрібно вчасно підготуватися, щоб не дати фітофторі шансу.

Цим поливають усе – від томатів до буряка: на Рівненщині знайшли потужний рецепт 10 в 1

Існують універсальні препарати, якими можна підживлювати всі овочі без обмежень. От і виходить 10 в одному – наколотили й нумо поливати. Урожай буде таким, що доведеться ще й сусідам роздавати.

Шпаки більше не захочуть в гості: 3 супер-методи захисту вишні і черешні у 2025-му

Шпаки на городі відносяться до списку небажаних гостей, яких прибрати з ділянки від черешень і вишень не так вже й просто – перевірені методи, які стануть вам у нагоді.

Лише 1 раз на 7 днів: які овочі посадити, якщо ви рідко буваєте на дачі та не хочете працювати

Якщо ваші приїзди на дачу відбуваються тільки на вихідні і при цьому ви не хочете весь час стирчати на городі, то можна посадити ці рослини і більше не про що не переживати до кінця сезону.

Рожевий, жовтий і білий! Ці 3 сорти аґрусу – справжнє свято на городі: діти його обожнюють

Аґрус смакує і дорослим, і малим, але щоб ця культура вродила рясний і солодкий врожай, потрібно обрати правильний сорт – чим підгодувати ягідні кущі?