Не висмикувати й не скошувати: ось що агрономи радять робити з бур’янами на ділянці

Бур'янів на ділянці буде в рази менше, якщо дотримуватися цих простих правил. Використовуючи все це в комплексі, у не бажаних рослин навіть не буде більше шансів на те, аби просто прорости.

Щоб позбутися бур’янів на тривалий час, слід не просто висмикувати їх, а докладати більш значних зусиль для цього. Причина — висмикування цих не бажаних рослин, залишає у землі якусь частинку їх коренів. У результаті, вони досить швидко проростають знову. Скошування трави та бур’янів, взагалі ніяким чином не вирішує цієї проблеми. Адже, рослини почнуть швидко рости вже в найкоротші терміни. Тож, а що ж робити та як бути з тим, якщо хочеться впоратися з бур’янами один раз і назавжди? Рішень існує, одразу ж, декілька!

Одним із найефективних рішень у тому, щоб розібратися з цими бур’янами є мульчування. Це може бути солома, тирса, картон, компост, скошена трава, кора дерев, хвоя, агроволокно, гравій або каміння. Мульчування навіть з технічної точки зору унеможливлює проростання бур’янів. Оскільки, мульча блокує потрапляння світла до коренів, обмежує доступ кисню, а ще органічно розкладається. Завдяки останньому, це сприяє росту більше культурних рослин, ніж тих, які не бажані.

Садівники пояснили, чому ніколи не варто висмикувати або скошувати бур'яни
Садівники пояснили, чому ніколи не варто висмикувати або скошувати бур’яни

На сьогоднішній день також дієвим залишається рішення щодо висаджування сидератів. Рослин, які унеможливлюють проростання бур’янів. Це може бути біла гірчиця, олійна редька, жито, люпин, конюшина, фацелі, овес. Всі ці рослини пригнічують ріст бур’янів, оскільки, вони конкурують разом із ними за світло, поживні речовини та вологу в ґрунті.

Крім цього, у протидії з небажаними рослинами можуть допомогти гербіциди. Але, їх зажди слід застосовувати з великою обережністю, щоб не зашкодити культурним і корисним рослинам на ділянці. Щоб було саме так, завжди слід звертати увагу на те, що саме пише виробник на своїх упаковках. Ніколи не варто перевищувати дозволених і допустимих норм використання того, або іншого засобу.

Схожі статті

Шкідники бояться, а бджолам хоч би що: ось як городники на Полтавщині захищають свій сад

Щоб захистити свої рослини від шкідників ми готові активно користуватися інсектицидними розчинами. Але є спосіб природний і простий. Розповідаємо про нього детальніше.

Бананова шкірка потрібна цим 2 овочам як повітря, а ви це ігнорували: ростуть як на дріжджах

Зазвичай у бананової шкірки немає ніякої іншої долі, окрім як рушити до смітника. Але досвідчені городники так ніколи не вчинять. Для неї є інше призначення.

Чи пізно висаджувати кавуни у червні 2025? Городники на Одещині тільки почали, і ось чому

Так сталося, що ви не встигли висадити у себе на городі кавуни? Розповідаємо в нашому матеріалі, чи можна це зробити прямо зараз, і чому так.

З 3-х способів зберігання часнику – лише цей реально працює: 99% зубчиків як тільки з грядки

Зберігання часнику після збору врожаю – особливе завдання для городників. Якщо діяти не за правилами, культура швидко зіпсується і до кінця зими не "дотягне". Розповідаємо, що саме потрібно робити.

Залишилася цибуля з минулого року – зберіть лушпиння! Ніби сміття, а ось скільки користі

Цибулеве лушпиння зазвичай збирають для того, аби пофарбувати крашанки на Великдень. Тим часом це цінний продукт, з якого можна приготувати добриво для городини та ще дещо.

З таким поливом огірки не гірчать навіть у спеку – так роблять у південних районах з 90-х років

Деякі хрумтять огірками просто з грядки, а інші відкусять шматочок і кривляться, бо плоди неабиякі гіркі. Якщо поллєте свою плантацію цим засобом, то забудете про проблеми з гіркотою.