Ніколи не думала, що буряк може бути жовтий, але цей сорт підкорив смаком: чемпіон 2025 року

Усі звикли до того, що буряк буває лише бордового кольору, але насправді є сорт, який суттєво відрізняється, адже має жовтий відтінок - що треба знати?

Не всі буряки мають бордовий колір та однакові на смак, є сорти, які суттєво відрізняються за своїми характеристиками. Кормовий буряк “Екендорфський жовтий” належить до середньоранніх. Рослина має світло-зелене листя, а коренеплоди кубовидної форми з гладенькою шкірою.

Верхня частина кореня має сіро-жовте забарвлення, тоді як підземна частина має лимонно-жовтий колір, з жовтуватим м’якушем. На врожайність буряків значною мірою впливають вчасно внесені підживлення, боротьба з бур’янами, хворобами й шкідниками.

Агрономи назвали незвичайний сорт буряків, який дає гарний врожай
Агрономи назвали незвичайний сорт буряків, який дає гарний врожай

Даний сорт має високу стійкість до низьких температур і зберігається протягом 5 місяців. Його вирощування досить просте, насіння висівається прямо у відкритий ґрунт та не передбачає попереднього вирощування розсади. Сівба проводиться тоді, коли температура ґрунту досягає 7 градусів. Насіння необхідно загорнути на глибину 4 см.

Кормові буряки проростають за низьких температур – близько 3 градусів, але щоб отримати рівномірні сходи, необхідна температура до 15 градусів. Після появи першої пари справжніх листків посіви слід прорідити. Ця культура полюбляє вологу, тому слід забезпечити її цим, особливо в період проростання насіння та в середині літа – з липня по серпень.

Агрономи назвали незвичайний сорт буряків, який дає гарний врожай
Агрономи назвали незвичайний сорт буряків, який дає гарний врожай

На рахунок підживлень, найбільше азоту рослина засвоює у червні та липні, фосфору – в липні, а калію – у період з червня по вересень. Надмірне внесення азотних добрив може негативно відобразитись на рослині, тому слід бути обережними.

Щоб уникнути появи шкідників і різних захворювань, рекомендується не сіяти буряк кілька років поспіль на одному і тому ж самому місці. Між посівами буряків висівають інші культури протягом трьох років, як результат зберігається родючість ґрунту.

Схожі статті

Підживлення картоплі до 30 червня – вирішальне для врожаю: тільки ці добрива варті уваги

До кінця червня городники повинні встигнути підживити картоплю, щоб в подальшому отримати щедрі врожаї з грядок. Які добрива ідеально для цього підійдуть – розповість "Сенсація".

На Рівненщині між рядками огірків висівають сидерати – і збирають на 30% більше врожаю

Якісні добрива і правильний полив – зазвичай так городники намагаються збільшити врожайність томатів. Але для цього, як виявилося, можна використовувати ще й сидерати. Розповідаємо про цікавий метод.

75 г + 10 л води – перці ростуть великими, соковитими та довше зберігаються

Хочете гарний врожай перцю, але щороку він виходить посереднім? Можливо, просто не вистачає підживлення. Але не будь-якого, а 1-го конкретного добрива. Розповідаємо секрет досвідчених городників.

Німецький секрет врожайності: 4 добрива для помідорів, які підгледіли переселенці

Німці до всього підходять дуже відповідально. Навіть до городництва. Тому вони вміють вирощувати класні томати. І головною причиною їхнього успіху є добрива. Точніше, одразу 4 правильні підживки.

Слимаків з городу вивести легко: 5 домашніх рецептів, які є дуже дієвими – схвалено агрономами

На вашому городі повно слимаків? Це дуже неприємна ситуація, яка може вартувати вам врожаю. Та якщо вчасно скористаєтеся цими простими методами, тоді "непроханих гостей" на ваших грядках не буде.

Свіжі овочі будуть до глибокої осені: що посіяти до липня – встигніть зібрати ще 2 хвилі урожаю

Лише кілька днів відділяє нас від другого літнього місяця. І оскільки до липня ще є час – городники можуть подбати про посів деяких овочевих культур. Тоді у вас буде шанс зібрати ще 2 хвилі врожаю.