3 народні рецепти для томатів, від яких користі – “як з козла молока”: не ведіться

Городники діляться між собою рецептами підживлення городини. Але деякі з цих лайфхаків є абсолютно не дієвими. Дізнаймося, які методи не допоможуть, а лише нашкодять під час вирощування помідорів.

Є добрива, які не здатні вплинути на ріст томатів. Не захистять овочі від хвороб і не дадуть приросту врожаю. Тож якщо не хочете все зіпсувати, ні в якому разі не використовуйте ці препарати.

Свіжий гній

Гній є органічним добривом. Але у складі свіжого добрива присутня така кількість аміаку, що він здатен попалити корінці томатів. Ця свіжина також сприяє накопиченню рівня азоту в землі.

Три види підживлення, які шкодять помідорам

Отже, зможете отримати пишну зелену масу й маленькі незграбні плоди. Вам же не потрібні стебла та листя з мінімальною кількістю помідорчиків? Тоді дочекайтеся, допоки це добриво перетвориться на перегній.

Хлорид калію

Як видно з назви, у цьому добриві є велика частка хлору. Якщо розсада томатів висаджена на легкому ґрунті, то це негативно вплине на кореневу систему сходів. Та навіть на найкращому чорноземі хлор здатен послабити рослини.

Три види підживлення, які шкодять помідорам

Томати після такого “підживлення” стануть більш вразливими до дії шкідників та різноманітних хвороб. Накопичення цього компонента в землі обов’язково призведе до погіршення смакових якостей урожаю.

Вапно

Не люблять помідорчики й вапнування ґрунту. Цей компонент можна застосовувати у невеликих кількостях, щоб відкорегувати кислотність. Але якщо помилитеся з пропорціями й додасте трішки більше вапна, ніж слід, рівень pH різко підскочить.

Слабокислий субстрат, який потрібен помідорам для нормального розвитку перетвориться на лужний. Отже, ваші томати не зможуть засвоювати ані залізо, ані бор, ані магній та інші мікроелементи, важливі для розвитку кущиків. У підсумку отримаєте значне зниження урожайності.

Схожі статті

Підживлення картоплі до 30 червня – вирішальне для врожаю: тільки ці добрива варті уваги

До кінця червня городники повинні встигнути підживити картоплю, щоб в подальшому отримати щедрі врожаї з грядок. Які добрива ідеально для цього підійдуть – розповість "Сенсація".

На Рівненщині між рядками огірків висівають сидерати – і збирають на 30% більше врожаю

Якісні добрива і правильний полив – зазвичай так городники намагаються збільшити врожайність томатів. Але для цього, як виявилося, можна використовувати ще й сидерати. Розповідаємо про цікавий метод.

75 г + 10 л води – перці ростуть великими, соковитими та довше зберігаються

Хочете гарний врожай перцю, але щороку він виходить посереднім? Можливо, просто не вистачає підживлення. Але не будь-якого, а 1-го конкретного добрива. Розповідаємо секрет досвідчених городників.

Німецький секрет врожайності: 4 добрива для помідорів, які підгледіли переселенці

Німці до всього підходять дуже відповідально. Навіть до городництва. Тому вони вміють вирощувати класні томати. І головною причиною їхнього успіху є добрива. Точніше, одразу 4 правильні підживки.

Слимаків з городу вивести легко: 5 домашніх рецептів, які є дуже дієвими – схвалено агрономами

На вашому городі повно слимаків? Це дуже неприємна ситуація, яка може вартувати вам врожаю. Та якщо вчасно скористаєтеся цими простими методами, тоді "непроханих гостей" на ваших грядках не буде.

Свіжі овочі будуть до глибокої осені: що посіяти до липня – встигніть зібрати ще 2 хвилі урожаю

Лише кілька днів відділяє нас від другого літнього місяця. І оскільки до липня ще є час – городники можуть подбати про посів деяких овочевих культур. Тоді у вас буде шанс зібрати ще 2 хвилі врожаю.