Є добрива, які не здатні вплинути на ріст томатів. Не захистять овочі від хвороб і не дадуть приросту врожаю. Тож якщо не хочете все зіпсувати, ні в якому разі не використовуйте ці препарати.
Свіжий гній
Гній є органічним добривом. Але у складі свіжого добрива присутня така кількість аміаку, що він здатен попалити корінці томатів. Ця свіжина також сприяє накопиченню рівня азоту в землі.

Отже, зможете отримати пишну зелену масу й маленькі незграбні плоди. Вам же не потрібні стебла та листя з мінімальною кількістю помідорчиків? Тоді дочекайтеся, допоки це добриво перетвориться на перегній.
Хлорид калію
Як видно з назви, у цьому добриві є велика частка хлору. Якщо розсада томатів висаджена на легкому ґрунті, то це негативно вплине на кореневу систему сходів. Та навіть на найкращому чорноземі хлор здатен послабити рослини.

Томати після такого “підживлення” стануть більш вразливими до дії шкідників та різноманітних хвороб. Накопичення цього компонента в землі обов’язково призведе до погіршення смакових якостей урожаю.
Вапно
Не люблять помідорчики й вапнування ґрунту. Цей компонент можна застосовувати у невеликих кількостях, щоб відкорегувати кислотність. Але якщо помилитеся з пропорціями й додасте трішки більше вапна, ніж слід, рівень pH різко підскочить.
Слабокислий субстрат, який потрібен помідорам для нормального розвитку перетвориться на лужний. Отже, ваші томати не зможуть засвоювати ані залізо, ані бор, ані магній та інші мікроелементи, важливі для розвитку кущиків. У підсумку отримаєте значне зниження урожайності.