Пишний кріп на городі: секретне підживлення для ідеального врожаю 2025 – і на салати, і на борщ

Кріп займає на городі дивовижно мало місця, може потіснитися поруч з іншою культурою, і при цьому потрібен на кухні майже завжди. Розповідаємо, як його виростити.

Найбільшими проблемами, з якими зіштовхуються городники під час вирощування цієї зелені, — це пересихання куща, його недовготривале життя, або погана якість.

Інколи кріп буває такий, що і він ніби і є, але використовувати його не хочеться: складається враження, наче подрібнюєш на якусь страву на зелень, а сухі палиці.

Як виростити на городі пишний кріп

Городники розповіли, як виростити кріп, щоб був завжди молодим
Як виростити кріп, щоб був завжди молодим

Коли ми вирощуємо кріп, нам важливо отримати і гілочки, і листя, і суцвіття. Останні необхідні для подальшого розмноження рослини.

Тому рекомендуємо використати азотне добриво, яке є у кожного на городі. Мова йде про настій з кропиви.

Кропива містить у своєму складі ті самі корисні елементи, в яких має потребу і кріп. Тому після того, як ви приберете свою ділянку, не викидайте цю траву, а подрібніть її, помістіть у відро, а потім залити гарячою водою. Цей настій можна залишити на декілька днів. Після цього проціджуємо його, і розбавляємо ще відро води.

Якщо є зола, додаємо склянку, і виходить прекрасне підживлення, яке ідеально підходить для кропу. Поливаємо таким чином раз у 10 днів, і вже за місяць у вас буде ціла плантація кропу.

Також не забувайте, що висаджувати кріп краще на світлих ділянках, але можна зробити це між рядами огірків, кабачків або навіть помідорів. Це спростить полив, адже кріп завжди буде отримувати свою частку вологи, але при цьому вам доведеться окремо дбати про зелень.

Також прекрасним рішенням стане висадка кропу біля інших культур завдяки його інсектицидним властивостям. Кріп відганяє від себе багатьох шкідників, і це може допомогти іншим рослинам справлятися із зовнішньою загрозою.

Схожі статті

Ніколи ввечері – тільки вранці: 2 причини, чому полив можна проводити лише у 1-й половині дня

Через розпорядок дня та постійну зайнятість не у всіх є можливість поливати город зранку, власне як і бажання. Але чому це варто робити все ж таки в 1-у половину дня?

Кліпнути не встигли, кабаки згнили: 3 помилки, через які вам великих гарбузів не бачити

Іноді трапляється, що гарбузи виростають гарними й великими, та коли розріжеш, виявляється, що всередині гниль. Розберімося, чому подібне можливе та як вийти з цієї непростої ситуації.

Домашній квасок для грядки – хіт на Херсонщині: що це таке і “з чим його їдять”

Як правило ми робимо вибір або на користь органіки, або на користь мінеральних добрив. Але є ще один варіант — найкращий, найдієвіший, найефективніший.

На Харківщині обожнюють ці яблука за особливу кислинку: 3 сорти і на форшмак, і на пироги

Не всі яблука підходять для приготування певних страв, адже в них має бути хороший баланс кислоти та цукру. Розповідаємо, які сорти найкраще підходять.

Гілки вишні будуть хилитися від урожаю після цієї підживки: бабуся робить так вже 30 років

Вишня начебто не дуже вибагливе до умов дерево. Натомість якщо хочете отримати якомога більший урожай, все ж доведеться підживити вишнячок дуже простими засобами.

Всі її люблять, а вона руйнує плани та грядки: цій пряній траві не місце на городі

У цієї рослини дуже багато переваг, і саме тому городники часто її висаджують на городі, але робити цього все ж таки не варто. Розповідаємо в матеріалі чому.