Якщо запізнитеся хоча б на 1 день, то врожай буде ніяким: коли садити кавун і диню?

Для кавунів і динь важливим є не тільки грядка чи добрива, але й час. Якщо посадите зарано чи надто пізно, то на хороший врожай можна не розраховувати. То коли ж саджати їх у 2025 році?

Сьогодні погода в Україні така, що вирощувати кавуни та дині можна в багатьох регіонах України. Але важливою є не тільки погода чи гарне підживлення, але й час посадки. По-перше, земля має бути добре прогрітою. І для цього треба дочекатися стабільного потепління. Якщо погода нестабільна, вночі буває прохолодно чи навіть холодно, то рослини нормально не ростимуть. Земля має бути прогрітою не лише зверху, але й на глибину 10-15 см.

Висаджувати кавуни та дині можна насінням у відкритий ґрунт або через розсаду. Другий варіант цікавіший, бо ви можете створювати для рослин комфортні умови ще задовго до того, як на вулиці буде гарна погода. Але якщо не хочете багато возитися, то можна просто дочекатися потепління. Зазвичай воно настає наприкінці травня або на початку червня. У травні ще лишилося декілька сприятливих днів: 16, 22, 28-30. У червні — 2, 8, 11-14, 21-23 й 29.

Аграрії пояснили, коли садити кавуни та дині для гарного врожаю
Аграрії пояснили, коли садити кавуни та дині для гарного врожаю

Але враховуйте, що сприятливі дні за місячним календарем мають збігатися з хорошою погодою. Вона не дуже? Тоді відкладіть посів чи висаджування розсади, інакше рослини погано ростимуть чи навіть зупиняться в рості. А для того, щоб дині та кавуни почувалися максимально комфортно, підготуйте завчасно грядку. Розпушіть ґрунт і внесіть трішки перегною в підготовлені борозенки. Полийте водою та залиште на декілька тижнів.

Лунки для посіву кавуна та дині майже не відрізняються — їх треба робити глибиною 10 см. Також не забувайте залишати достатньо відстані між рослинами, оскільки вони дуже розростаються. Оптимально — 70-100 см між динями та 110-140 см між кавунами. В одну лунку бажано кидати по 2 насінини кавуна. А дині сходять гірше, тож варто кидати по 3-4 зернятка. На одній грядці можна поєднувати кавуни й дині, вони одне одному не заважають.

Схожі статті

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.

1 продукт з кухні – і мурах, як і не було: як прогнати цих шкідників з ділянки раз і назавжди

Мурахи хоч і часті гості на територіях дачників, але точно непрохані – що треба зробити, щоб ці комахи зникли й більше не з'являлись. Перевірений метод.

Бульби розміром з гігантський кулак: чим полити картоплю в червні 2025 – важливе правило

Червень – найсприятливіший період для підживлення картоплі, саме ця процедура закладає основу майбутнього врожаю, якість, розмір і смак бульб. Чим полити рослину?

Старе відро + дача = ідеальне комбо! Як і де застосувати цей предмет на ділянці

Кожен дачник під своїм контролем має деякі речі, які здавалося б, що вже не буде використовувати, але насправді будь-який предмет може бути корисним, але виконувати зовсім іншу функцію.

Як зберігати рис та інші крупи, щоб в них не заводилися шкідники: 4 засоби, які спрацюють

Комахи-шкідники полюбляють на кухні поласувати гречкою, рисом, борошном або манною крупою. "Сенсація" назве 4 способи, які допоможуть вберегти від них домашні крупи.