На Закарпатті виноград поливають цим 1 раз на тиждень – ягоди досягають розміру сливи

Щоб отримати врожай великого і соковитого винограду, на Закарпатті поливають цю культуру особливим розчином. Як та із яких компонентів його приготувати – розповідає "Сенсація".

Городники повинні докласти чимало зусиль для того, аби отримати щедрий врожай соковитого винограду. Ця культура досить примхлива і не завжди приживається на грядках. Крім того, винограду потрібно забезпечити якісне підживлення.

На Закарпатті, яке споконвіку славилося своїм виноробством – дачники віднайшли ідеальний спосіб підвищити врожайність винограду. Увесь секрет ховається в підживленні, яке допоможе збільшити розмір ягід винограду. Завдяки цьому добриву ви зможете виростити виноград розміром зі сливу.

Навесні важливо не упустити оптимальний момент для внесення добрив під виноград. Обробку розпочинають після появи зав’язі. Однією з найефективніших буде мінеральна підгодівля. Щоб приготувати її – в 10 літрах води розчиняють 2 столові ложки нітрофоски.

Чим підживлюють виноград на Закарпатті для щедрого врожаю
Чим підживлюють виноград на Закарпатті для щедрого врожаю

Компонент ретельно розмішують до повного розчинення. Далі цим складом обприскують кущі винограду. Як бачите, ця підживка доволі проста та насичена корисними мікроелементами. В складі добрива міститься фосфор, азот та калій, які є незамінними у вирощуванні солодких, великих та соковитих ягід винограду.

Досвідчені городники стверджують, що ягоди після обробки розчином нітрофоски виростають біж солодкими та соковитими.

Існують в садівництві й інші способи підгодувати виноград навесні. Гарний ефект надає деревна зола, амміачна селітра та суперфосфату.

Щоб виноград порадував гарним врожаєм – окрім підживлення варто встановити міцну основу, на якій буде формуватись, триматись та рости лоза. Регулярно потрібно обривати бур’яни – інакше про високі врожаї можна забути.

Агрономи розповіли, чим підживити виноград навесні для щедрого врожаю
Агрономи розповіли, чим підживити виноград навесні для щедрого врожаю

Періодично виноград обробляють спеціальними засобами від паразитів та грибків. Кожної осені обов’язково потрібно обрізати лозу на винограді, а також – вкривати її спеціальними матеріалами від заморозків.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.