Часто городники на своєму городі застосовують аміачну селітру та карбамід, кожен вид цих добрив має переваги і недоліки, а також специфіку застосування. Ці компоненти насичують рослини азотом, який так необхідний культурам на певних етапах росту. Вибір добрива залежить від типу ґрунту, кліматичних умов, стадії росту рослин і бажаного ефекту від підживки.
Аміачна селітра
Це концентроване мінеральне добриво, до складу якого входить 34% азоту. Вона має швидкодіючу та пролонговану дію. Нітратна частина одразу насичує рослини поживними речовинами, тоді як амонійна сполука проходить через процес нітрифікації в ґрунті.

На зовнішній вигляд, аміачна селітра має гранули білого або жовтого відтінку. Головною особливістю є те, що дане добриво здатне вбирати вологу з повітря, а це в свою чергу може призвести до злежування.
Карбамід
Також це добриво відоме під назвою “сечовина”, вона є ефективним джерелом азоту для рослин. Добриво містить 46% азоту в амідній формі. Після внесення карбаміду в ґрунт, він не одразу є доступним для рослин, адже спочатку він піддається гідролізу під дією уреази. Внаслідок цього процесу амідна форма перетворюється спочатку на амонійну, а потім на нітратну, яку вже можуть засвоїти рослини. Завдяки покроковим перетворенням, дія карбаміду є більш тривалою в порівнянні з аміачною селітрою.

Зовні карбамід має білі або напівпрозорі гранули (кристали). Цей компонент менш чутливий до вологи, ніж аміачна селітра.
Візуально аміачна селітра та карбамід мають схожість. Однак селітра частіше представлена у вигляді дрібних гранул, які іноді мають злегка жовтуватий колір і властивість злежуватись при зберіганні. Тоді як карбамід має більші гранули, які можуть бути напівпрозорими і майже не схильні до злежування. Вибір цими двома добривами залежить від багатьох факторів. Вибір добрива має ґрунтуватися на характеристиках землі та потреби конкретної культури.