Аміачна селітра чи карбамід – що краще? Переваги й недоліки цих мінеральних добрив для підживки

Мінеральні добрива відіграють важливу роль у вирощуванні рослин, насичуючи їх необхідними поживними речовинами - яка різниця між аміачною селітрою та карбамідом?

Часто городники на своєму городі застосовують аміачну селітру та карбамід, кожен вид цих добрив має переваги і недоліки, а також специфіку застосування. Ці компоненти насичують рослини азотом, який так необхідний культурам на певних етапах росту. Вибір добрива залежить від типу ґрунту, кліматичних умов, стадії росту рослин і бажаного ефекту від підживки.

Аміачна селітра

Це концентроване мінеральне добриво, до складу якого входить 34% азоту. Вона має швидкодіючу та пролонговану дію. Нітратна частина одразу насичує рослини поживними речовинами, тоді як амонійна сполука проходить через процес нітрифікації в ґрунті.

Досвідчені городники розповіли, що краще обрати - аміачну селітру чи карбамід
Досвідчені городники розповіли, що краще обрати – аміачну селітру чи карбамід

На зовнішній вигляд, аміачна селітра має гранули білого або жовтого відтінку. Головною особливістю є те, що дане добриво здатне вбирати вологу з повітря, а це в свою чергу може призвести до злежування.

Карбамід

Також це добриво відоме під назвою “сечовина”, вона є ефективним джерелом азоту для рослин. Добриво містить 46% азоту в амідній формі. Після внесення карбаміду в ґрунт, він не одразу є доступним для рослин, адже спочатку він піддається гідролізу під дією уреази. Внаслідок цього процесу амідна форма перетворюється спочатку на амонійну, а потім на нітратну, яку вже можуть засвоїти рослини. Завдяки покроковим перетворенням, дія карбаміду є більш тривалою в порівнянні з аміачною селітрою.

Досвідчені городники розповіли, що краще обрати - аміачну селітру чи карбамід
Досвідчені городники розповіли, що краще обрати – аміачну селітру чи карбамід

Зовні карбамід має білі або напівпрозорі гранули (кристали). Цей компонент менш чутливий до вологи, ніж аміачна селітра.

Візуально аміачна селітра та карбамід мають схожість. Однак селітра частіше представлена у вигляді дрібних гранул, які іноді мають злегка жовтуватий колір і властивість злежуватись при зберіганні. Тоді як карбамід має більші гранули, які можуть бути напівпрозорими і майже не схильні до злежування. Вибір цими двома добривами залежить від багатьох факторів. Вибір добрива має ґрунтуватися на характеристиках землі та потреби конкретної культури.

Схожі статті

1 ложка у воду, і томати плодоноситимуть, не припиняючи, аж до холодів: як у бабусі

Щоб томати вродили як треба, потрібно не скупитися на підживки. І мова йде не тільки про кількість овочів, які ви зможете зібрати, але і про їх смак.

Посперечалася з сусідкою: чи потрібно обрізати вишню, коли та як саме робити це – 5 пунктів

Завдяки цим порадам будь-який садівник матиме гарний та смачний урожай вишні з року в рік. Варто лише дослухатися до цього, й зрозуміти, чому все це радять досвідчені садівники.

Що посадити на грядках, які звільнилися після молодої картоплі? У 2025 врожаї будуть нон-стоп

Господині вже активно збирають молоду картоплю, і після неї залишаються пусті грядки. Чи можна щось висадити після бульб, і які саме культури?

На Полтавщині знають 3 секрети швидкого дозрівання помідорів: в чому вся “сіль”

Посмакувати соковитими червоними плодами полюбляють усі без виключення. А щоб якомога скоріше зірвати на грядці перший помідор, треба зробити дещо просте, але дуже важливе.

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.