Кучеряве листя на персику — це не просто щось некрасиве, а реальна проблема, яка зрештою може залишити вас без врожаю. Воно виникає через грибок. І це захворювання не лише псує листя, а також шкодить дереву, тож може залишити вас без врожаю та сильно ослабити сам персик. Причому цей грибок є доволі поширеним, і ховається ще до початку сезону у бруньках. Тому в ідеалі варто обробляти дерева заздалегідь.
Якщо не встигли, то тим паче не варто ігнорувати проблему, коли вона почала проявлятися. Обробка дерева, яке вже уразив грибок, буде не такою ефективною, але важливо зупинити поширення захворювання. І почати треба з пошкодженого листя. Його треба зірвати й зібрати, якщо частина вже опала. Інакше грибок буде поширюватися. А щоб не занести інфекцію в дерево, садівники радять одразу обробити місце обрізки.

Коли це зроблено, варто переходити до обробки. Для неї можна використовувати різні препарати, як Скор, Хорус, Топсін М, Міравіс та Ембрелія. Особливо ефективними є останні три, і вони ідеально підходять для профілактики навесні. Якщо хвороба вже з’явилася, тоді наступного сезону обов’язково обробляйте дерево ще до розпускання бруньок. Після цього варто повторити обробку перед розкриттям листя та після цвітіння.
Оприскувати дерево, коли вже є симптоми, тим паче необхідно декілька разів. Другу обробку потрібно проводити через 7-10 днів після першої. Після цього обприскайте дерево втретє через 2 тижні. Якщо зробите все вчасно та правильно, тоді матимете шанс отримати плоди навіть після появи на персику грибка.