Пухирчатого листя на персику не буде: 3 ефективні засоби, які приберуть курчавість

Якщо листя на персику скручується і вкривається бульбашками — це точно курчавість. Але виправити цю проблему можна легко, якщо не затягувати та обрати правильний засіб для обприскування.

Кучеряве листя на персику — це не просто щось некрасиве, а реальна проблема, яка зрештою може залишити вас без врожаю. Воно виникає через грибок. І це захворювання не лише псує листя, а також шкодить дереву, тож може залишити вас без врожаю та сильно ослабити сам персик. Причому цей грибок є доволі поширеним, і ховається ще до початку сезону у бруньках. Тому в ідеалі варто обробляти дерева заздалегідь.

Якщо не встигли, то тим паче не варто ігнорувати проблему, коли вона почала проявлятися. Обробка дерева, яке вже уразив грибок, буде не такою ефективною, але важливо зупинити поширення захворювання. І почати треба з пошкодженого листя. Його треба зірвати й зібрати, якщо частина вже опала. Інакше грибок буде поширюватися. А щоб не занести інфекцію в дерево, садівники радять одразу обробити місце обрізки.

Садівники назвали засоби від кучерявості листя персика
Садівники назвали засоби від кучерявості листя персика

Коли це зроблено, варто переходити до обробки. Для неї можна використовувати різні препарати, як Скор, Хорус, Топсін М, Міравіс та Ембрелія. Особливо ефективними є останні три, і вони ідеально підходять для профілактики навесні. Якщо хвороба вже з’явилася, тоді наступного сезону обов’язково обробляйте дерево ще до розпускання бруньок. Після цього варто повторити обробку перед розкриттям листя та після цвітіння.

Оприскувати дерево, коли вже є симптоми, тим паче необхідно декілька разів. Другу обробку потрібно проводити через 7-10 днів після першої. Після цього обприскайте дерево втретє через 2 тижні. Якщо зробите все вчасно та правильно, тоді матимете шанс отримати плоди навіть після появи на персику грибка.

Схожі статті

Після збору першого врожаю у ґрунт вносять 3 інгредієнти – підготовка до посадки другої хвилі

Після збору врожаю не можна залишати город просто так. Особливо якщо в цьому сезоні плануєте ще щось саджати. Треба підживити землю, щоб вона мала що віддавати новим рослинам.

З 1 липня помідори не удобрюють звичними підживками: замість золи та дріжджів – ЦЕ

Якщо ваші томати не дають бажаного врожаю, то вам, можливо, варто змінити підхід до їхнього підживлення? Деякі добрива можуть діяти значно слабше, якщо підгодовувати ними невчасно.

Тля на троянді – не біда: чим її полити й обробити, щоб квітка знову ожила й зацвіла в 2025-му

Якщо тля натрапила на ваші троянди, не варто здаватись, слід почати діяти – чим обробити цю квітку, щоб вона продовжувала цвісти й прикрашати ваш сад?

У Кишиневі українці постійно саджають на грядках ці 3 овочі: молдавани дивляться с подивом

На городах Молдови українські переселенці вирощують овочі, які в нашій країні доволі популярні. Про найвигідніші та найплодовитіші з них читайте в добірці від "Сенсації".

1 продукт – і “море” кукурудзи буде на грядці: чим полити для врожаю на продаж в 2025-му

Кукурудзу потрібно забезпечити конкретними поживними речовинами, щоб вона продовжила свій ріст і вродила гарний врожай – коли і чим підживити рослину?

Під кінець червня огірки потребують особливого поливу – 1 складник зменшує гіркоту вдвічі

Через ряд причин огірки можуть мати неприємний гіркий присмак, причому на грядці вони виглядають ідеальними. Що треба зробити в червні, щоб уникнути подібних неприємностей.