Усім відомий той факт, що для того, щоб отримати великий врожай солодких коренеплодів буряка, потрібно правильно підживлювати рослину на всіх етапах її росту. Однак часто городники допускаються помилки й використовують не ті добрива, як наслідок це призводить до зниження врожайності.
Важливу роль відіграє підготовка ділянки до посіву. Буряк надає перевагу пухкому, добре зволоженому ґрунту, який збагачений органікою. Якщо ж висівання культури відбудеться в пересушений або бідний ґрунт, тоді слід очікувати та дрібні та несмачні коренеплоди. Висаджувати буряк варто на тих грядках, де попереднього року були внесені органічні добрива, такі як перегній або компост.

Щоб уникнути загущення посівів, рекомендується дотримуватись нормальної відстані між рослинами при посіві – не менше 15 см, а після появи сходів провести проріджування.
Хоч і буряк здатний витримувати посуху, все ж таки слід пам’ятати, що нестача води призводить до формування дрібних і блідих плодів. Надмірне зволоження ущільнює ґрунт, ускладнює доступ кисню до кореневої системи та погіршує врожайність культури.

Часто городники додають свіжий гній перед посадкою, але це величезна помилка. Під час його розкладання утворюється надлишок азоту, який пригнічує розвиток коренеплодів. Рекомендується застосовувати перепрілу органіку.
Варто зазначити, що ця культура погано розвивається на кислих ґрунтах, тому бажано, щоб pH був у межах 6,5 – 7,5. Після проріджування варто провести підживлення розчином на основі деревної золи та кухонної солі – 2 склянки золи + 1 ст. л. солі + 10 л теплої води. Щоб заздалегідь уникнути дефіцит бору, краще обробити буряк розчином борної кислоти (10 г на 10 л води).