Буде дрібним, блідим – і не тільки: 6 причин, чому буряк дає мізерний врожай

Не завжди вдається отримати великий і смачний врожай буряків, але це цілком реально зробити, якщо надати всі необхідні умови для вирощування цієї культури - як запобігти дрібним і блідим плодам?

Усім відомий той факт, що для того, щоб отримати великий врожай солодких коренеплодів буряка, потрібно правильно підживлювати рослину на всіх етапах її росту. Однак часто городники допускаються помилки й використовують не ті добрива, як наслідок це призводить до зниження врожайності.

Важливу роль відіграє підготовка ділянки до посіву. Буряк надає перевагу пухкому, добре зволоженому ґрунту, який збагачений органікою. Якщо ж висівання культури відбудеться в пересушений або бідний ґрунт, тоді слід очікувати та дрібні та несмачні коренеплоди. Висаджувати буряк варто на тих грядках, де попереднього року були внесені органічні добрива, такі як перегній або компост.

Городники розсекретили причини, чому буряк виростає дрібним і блідим
Городники розсекретили причини, чому буряк виростає дрібним і блідим

Щоб уникнути загущення посівів, рекомендується дотримуватись нормальної відстані між рослинами при посіві – не менше 15 см, а після появи сходів провести проріджування.

Хоч і буряк здатний витримувати посуху, все ж таки слід пам’ятати, що нестача води призводить до формування дрібних і блідих плодів. Надмірне зволоження ущільнює ґрунт, ускладнює доступ кисню до кореневої системи та погіршує врожайність культури.

Городники розсекретили причини, чому буряк виростає дрібним і блідим
Городники розсекретили причини, чому буряк виростає дрібним і блідим

Часто городники додають свіжий гній перед посадкою, але це величезна помилка. Під час його розкладання утворюється надлишок азоту, який пригнічує розвиток коренеплодів. Рекомендується застосовувати перепрілу органіку.

Варто зазначити, що ця культура погано розвивається на кислих ґрунтах, тому бажано, щоб pH був у межах 6,5 – 7,5. Після проріджування варто провести підживлення розчином на основі деревної золи та кухонної солі – 2 склянки золи + 1 ст. л. солі + 10 л теплої води. Щоб заздалегідь уникнути дефіцит бору, краще обробити буряк розчином борної кислоти (10 г на 10 л води).

Схожі статті

1 ложка у воду, і томати плодоноситимуть, не припиняючи, аж до холодів: як у бабусі

Щоб томати вродили як треба, потрібно не скупитися на підживки. І мова йде не тільки про кількість овочів, які ви зможете зібрати, але і про їх смак.

Посперечалася з сусідкою: чи потрібно обрізати вишню, коли та як саме робити це – 5 пунктів

Завдяки цим порадам будь-який садівник матиме гарний та смачний урожай вишні з року в рік. Варто лише дослухатися до цього, й зрозуміти, чому все це радять досвідчені садівники.

Що посадити на грядках, які звільнилися після молодої картоплі? У 2025 врожаї будуть нон-стоп

Господині вже активно збирають молоду картоплю, і після неї залишаються пусті грядки. Чи можна щось висадити після бульб, і які саме культури?

На Полтавщині знають 3 секрети швидкого дозрівання помідорів: в чому вся “сіль”

Посмакувати соковитими червоними плодами полюбляють усі без виключення. А щоб якомога скоріше зірвати на грядці перший помідор, треба зробити дещо просте, але дуже важливе.

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.