В лунку під томати кидаю “живу” горстинку – фітофтора не виживає, а помідорок – не перелічити

Зовсім скоро настануть теплі дні, коли розсаду томатів можна висадити на відкриті грядки. Що додати в лунки при посадці розсади пасльонових, щоб фітофтора до них не пристала? Читайте рецепт.

За кілька тижнів весняна прохолода зміниться літнім теплом. Разом із ним настане й час для висаджування розсади томатів на відкриті грядочки. На цьому етапі городніх робіт дачники намагаються використати найбільш корисні для рослини речовини, що здатні підвищити врожайність і захистити її від хвороб.

Досвідчені господарі знають секрет ідеального добрива для молодих томатів. Що ж саме вони додають в лунки при посадці розсади? Розповідаємо про це детальніше далі у статті.

Ні для кого не секрет, що головним ворогом томатів на грядці стає фітофтороз. Оскільки його спори розвиваються в товщі землі – то і вносити відповідні препарати проти грибкової інфекції потрібно туди ж. Достатньо покласти в лунку “правильний” інгредієнт – і справу зроблено.

Городники розповіли, що додати в лунки при посадці томатів
Городники розповіли, що додати в лунки при посадці томатів

Городники, які вирощують помідори не один рік – радять покласти в кожну лунку при посадці розсади… пучечок соломи. Перед цим добриво потрібно настояти в тріходермі. Потім цю солому присипають зверху землею і далі висаджують помідори.

Тріходерма – особливий грибок, який останнім часом стає улюбленим в багатьох садівників та городників. Особливість цього мікроорганізму у тому, що він харчується рослинними рештками та виділяє в ґрунт антибіотики.

Городники розповіли, що додати в лунки при посадці томатів
Городники розповіли, що додати в лунки при посадці томатів

Тож, на ділянках із тріходермою ані фітофтора, ані фузаріоз, ані інші збудники хвороб точно не виживуть. Також ця бактерія надасть гарний ефект у боротьбі із чорною ніжкою, борошнистою росою та іншими хворобами томатів.

Збагачена тріходермою солома стане найпоживнішим добривом для розсади помідорів. Вона покращить структуру ґрунту, захищатиме кореневу систему рослин від захворювань та підвищуватиме аерацію.

Придбати тріходерму можна в будь-якому онлайн-магазині. Використовувати її слід у відповідності із інструкцією.

Схожі статті

Ніколи ввечері – тільки вранці: 2 причини, чому полив можна проводити лише у 1-й половині дня

Через розпорядок дня та постійну зайнятість не у всіх є можливість поливати город зранку, власне як і бажання. Але чому це варто робити все ж таки в 1-у половину дня?

Кліпнути не встигли, кабаки згнили: 3 помилки, через які вам великих гарбузів не бачити

Іноді трапляється, що гарбузи виростають гарними й великими, та коли розріжеш, виявляється, що всередині гниль. Розберімося, чому подібне можливе та як вийти з цієї непростої ситуації.

Домашній квасок для грядки – хіт на Херсонщині: що це таке і “з чим його їдять”

Як правило ми робимо вибір або на користь органіки, або на користь мінеральних добрив. Але є ще один варіант — найкращий, найдієвіший, найефективніший.

На Харківщині обожнюють ці яблука за особливу кислинку: 3 сорти і на форшмак, і на пироги

Не всі яблука підходять для приготування певних страв, адже в них має бути хороший баланс кислоти та цукру. Розповідаємо, які сорти найкраще підходять.

Гілки вишні будуть хилитися від урожаю після цієї підживки: бабуся робить так вже 30 років

Вишня начебто не дуже вибагливе до умов дерево. Натомість якщо хочете отримати якомога більший урожай, все ж доведеться підживити вишнячок дуже простими засобами.

Всі її люблять, а вона руйнує плани та грядки: цій пряній траві не місце на городі

У цієї рослини дуже багато переваг, і саме тому городники часто її висаджують на городі, але робити цього все ж таки не варто. Розповідаємо в матеріалі чому.