Яку аличу посадити на дачі: найсмачніші та невибагливі сорти, які завжди обирають садівники

Вважається, що плоди аличі зазвичай виростають дрібними та кислими, але є сорти, які відрізняються великими ягодами та неймовірним смаком. До того ж вони зовсім невибагливі.

Алича не така популярна в Україні, як слива, абрикос і вишня, оскільки помилково вважається, що її плоди зазвичай виростають дрібними та кислими, до того ж швидко опадають, чим сильно засмічують садову ділянку. Однак є сорти, які вас приємно здивують. Вони поєднують у собі чудовий смак плодів, а також невибагливість у догляді. Деякі можна дізнатися в описі нижче.

Найсолодші та невибагливі сорти аличі
Найсолодші та невибагливі сорти аличі

Глобус

Цей сорт із середнім терміном дозрівання з великими плодами. Відрізняється високою врожайністю та гарною морозостійкістю. Стійкий до грибкових хвороб. Повноцінно плодоносити починає з третього року. Добре росте на родючому ґрунті. Любить сонце. Врожайність у середньому від 40 до 50 кг.

Дерево виростає до 5 метрів заввишки. Крона середньої густоти. Листя велике, пагони злегка вигнуті. Плоди дуже великі від 50 до 100 г. Округлої форми з червоно-фіолетовим відтінком. М’якуш щільний жовтого кольору. На смак солодкі із приємною кислинкою та присмаком абрикоса. Шкірка щільна з восковим нальотом. Кісточка невелика і добре відокремлюється від м’якоті.

Найсолодші та невибагливі сорти аличі
Найсолодші та невибагливі сорти аличі

Динна

Це ранньостиглий великоплідний високоврожайний сорт із середньою зимостійкістю. Зарекомендував себе стійким до основних хвороб та шкідників. Добре росте в пухкому родючому ґрунті. У період плодоношення вступають через 2 роки після посадки. Урожай регулярний та рясний.

Дерево зростає до 4 м. Крона середньої густоти, розлога округлої форми. Плоди темно-червоні, округлі. Вважається великими від 40 до 45 г. Є невеликий восковий наліт. М’якуш середньої щільності, зернисто-волокнистий, дуже солодкий і ароматний. Кісточка добре відокремлюється без зусиль.

Схожі статті

Кліпнути не встигли, кабаки згнили: 3 помилки, через які вам великих гарбузів не бачити

Іноді трапляється, що гарбузи виростають гарними й великими, та коли розріжеш, виявляється, що всередині гниль. Розберімося, чому подібне можливе та як вийти з цієї непростої ситуації.

Домашній квасок для грядки – хіт на Херсонщині: що це таке і “з чим його їдять”

Як правило ми робимо вибір або на користь органіки, або на користь мінеральних добрив. Але є ще один варіант — найкращий, найдієвіший, найефективніший.

На Харківщині обожнюють ці яблука за особливу кислинку: 3 сорти і на форшмак, і на пироги

Не всі яблука підходять для приготування певних страв, адже в них має бути хороший баланс кислоти та цукру. Розповідаємо, які сорти найкраще підходять.

Гілки вишні будуть хилитися від урожаю після цієї підживки: бабуся робить так вже 30 років

Вишня начебто не дуже вибагливе до умов дерево. Натомість якщо хочете отримати якомога більший урожай, все ж доведеться підживити вишнячок дуже простими засобами.

Всі її люблять, а вона руйнує плани та грядки: цій пряній траві не місце на городі

У цієї рослини дуже багато переваг, і саме тому городники часто її висаджують на городі, але робити цього все ж таки не варто. Розповідаємо в матеріалі чому.

Сині, жовті й рожеві: 5 сортів помідорів, які обожнюють на Київщині – і красиві, і смачні

Звичні червоні помідори нині не актуальні. Їм на зміну прийшли дивовижні сорти чудернацьких кольорів. Мова не лише про рожеві сорти, але й про жовті та навіть сині.