Якщо ви у когось на ділянці помітили гарний цвіт троянди, то це значить, що рослина була насичена всіма необхідними поживними речовинами. Фосфор сприяє утворенню бутонів, а азот відповідає за ріст зеленої маси. Чутливими до підгодівлі є молоді рослини, а також варто зазначити, що надмірне внесення добрив може завдати серйозної шкоди рослині, можуть з’явитись опіки на пагонах і рослина стане слабкою.
Троянди потребують мінеральних добрив, їх варто вносити в суху погоду під час набухання бруньок. До таких добрив належать фосфорно-калійні суміші, які сприяють цвітінню та зміцнюють імунітет рослини. Кальцієву селітру варто вносити у період бутонізації, сульфат калію – наприкінці весни для профілактики захворювань, а аміачну селітру перед підгортанням.

Підживлення за допомогою перепрілого гною або компосту, добре сприймає троянда. Свіжий гній не можна застосовувати, щоб уникнути опіків на коренях. Найкращий час для внесення органіки – це після весняної обрізки, коли бруньки почали вже набухати. На один кущ знадобиться 300 г добрива, яке потрібно внести навколо рослини.
Також можна використовувати рідкий настій гною. Для цього гній потрібно розвести з водою у пропорції 1:10 і настояти протягом 10 днів. Перед використанням його ще раз слід розвести водою, і полити троянди в суху погоду.

Незамінним помічником дачника є деревний попіл, усі сорти троянд добре реагують на таке підживлення. Для підкормки квітів вам слід розсипати 300 грамів попелу під кожен кущ. Коли почнуть з’являтися набряклі бруньки, можна приготувати розчин з попелу, його варто змішати з водою у співвідношенні 1:2 та залишити настоюватись на дві доби та обприскати ним кущі.