“Рослина із пекла”: 1 квітка, яка здатна занапастити всю ділянку – за красою ховається ворог

Трапляється, що під деревами в саду з'являються дикі фіалки, які заполоняють увесь простір. Ці весняні квіточки можна не чіпати. Але якщо сильно дратують, є кілька способів, щоб їх позбутися.

Боротися з надокучливими фіалками можна різними методами – хімічним чи органічним. Можете просто взятися за лопату й викопати лісових гостей разом із корінням. Попри те, що кущики дуже маленькі, корінці зазвичай мають довгі.

Отже, якщо у ґрунті залишиться хоч трішки, фіалки зацвітуть навесні з новою силою. Отже, треба викопувати з усіма корінцями. Лопатою копніть на відстані 30 см від стебла, послабивши зчеплення корінців із землею. Підніміть кущик із наземною частиною і вирвіть.

Як позбутися дикої фіалки на ділянці

Молоду фіалку можна просто виривати без залучення лопати чи вил. У них коренева система не надто сильно розвинена, тому можете робити це руками. Бажано працювати у рукавицях та коли земля зволожена. Якщо дощу давно не було, спочатку полийте ділянку зі шланга, а вже потім беріться до роботи. Захоплюйте рослину якомога ближче до корінця і різким рухом виривайте з землі.

Зазвичай фіалки обирають вологі ділянки у тіні. Отже, можете облаштувати дренажну систему. Це допоможе добре зростати іншим рослинам, а для фіалки буде вироком. Дренувати важкий ґрунт можна за допомогою деревної тирси. Якщо земля глиниста, тоді допоможе гіпс – серно кислий кальцій.

Як позбутися дикої фіалки на ділянці

Якщо регулярно косити галявину, то фіалкам буде важко утримуватися на такій ділянці. Квітів ставатиме все менше, допоки вони не зникнуть повністю. Ще одним методом позбавлення лісової квітки є прорідження дерев.

Прибирайте засохлі та зайві гілки, вчасно підрізайте їх. Травичка під деревами ростиме краще, а от для фіалок поліпшення освітлення стане несприятливою умовою для існування. Якщо всі ці способи вам не допоможуть, тоді доведеться залучати хімію для позбавлення від дикої фіалки.

Схожі статті

5 головних причин, чому не зав’язуються кабачки в червні: як їх швидко усунути – не гайте часу

На початку літа запропонуйте кабачки на грядці можуть здивувати відсутністю зав'язі. Про причини явища, а також способи виправлення ситуації розповість "Сенсація". Читайте подробиці у матеріалі.

Ніколи не висаджуйте ці 5 рослин влітку, інакше пошкодуєте: урожаї будуть лише снитися

Деякі культури можна сміливо висаджувати після настання тепла. Інші навпаки вам цього не пробачать. Розповідаємо в нашому матеріалі, коли цього робити не можна.

Кабачки після цієї підгодівлі пішли в ріст по 3 см на добу: ось що справді працює

Декому здається, що кабачки настільки невибагливі, що ростимуть за будь-яких умов. Але якщо у червні підживити цю городину, то урожай вас приємно здивує – не знатимете, куди подіти.

Ідеальні ззовні, чорні всередині: ці 2 шкідники не знають жалю до яблук – що з ними робити?

Деякі шкідники на яблунях невидимі ззовні, але псують плоди зсередини так, що про урожай та зберігання фруктів на зиму вже не йдеться. Позбутися цих негараздів треба зараз, бо завтра може бути пізно.

Турецький лайфхак на 10 з 10: як охолодити квартиру без кондиціонера – порятунок в спеку

Кондиціонери є далеко не у всіх квартирах. А від спеки посеред літа страждають практично всі люди. Знизити температуру повітря у кімнаті хоча б на 1-2 градуси можна спробувати самотужки.

Навіщо така петрушка? Зелень є, але не пахне: всьому причиною завжди ці 2 помилки

Іноді так стається, що ми вирощуємо петрушку, щоб отримати прекрасний аромат у наших страв, а натомість отримуємо абсолютно відсутність запаху у зелені.