Боротися з надокучливими фіалками можна різними методами – хімічним чи органічним. Можете просто взятися за лопату й викопати лісових гостей разом із корінням. Попри те, що кущики дуже маленькі, корінці зазвичай мають довгі.
Отже, якщо у ґрунті залишиться хоч трішки, фіалки зацвітуть навесні з новою силою. Отже, треба викопувати з усіма корінцями. Лопатою копніть на відстані 30 см від стебла, послабивши зчеплення корінців із землею. Підніміть кущик із наземною частиною і вирвіть.

Молоду фіалку можна просто виривати без залучення лопати чи вил. У них коренева система не надто сильно розвинена, тому можете робити це руками. Бажано працювати у рукавицях та коли земля зволожена. Якщо дощу давно не було, спочатку полийте ділянку зі шланга, а вже потім беріться до роботи. Захоплюйте рослину якомога ближче до корінця і різким рухом виривайте з землі.
Зазвичай фіалки обирають вологі ділянки у тіні. Отже, можете облаштувати дренажну систему. Це допоможе добре зростати іншим рослинам, а для фіалки буде вироком. Дренувати важкий ґрунт можна за допомогою деревної тирси. Якщо земля глиниста, тоді допоможе гіпс – серно кислий кальцій.

Якщо регулярно косити галявину, то фіалкам буде важко утримуватися на такій ділянці. Квітів ставатиме все менше, допоки вони не зникнуть повністю. Ще одним методом позбавлення лісової квітки є прорідження дерев.
Прибирайте засохлі та зайві гілки, вчасно підрізайте їх. Травичка під деревами ростиме краще, а от для фіалок поліпшення освітлення стане несприятливою умовою для існування. Якщо всі ці способи вам не допоможуть, тоді доведеться залучати хімію для позбавлення від дикої фіалки.