Рослини не можуть з нами говорити, але вони так само не мовчать про свої проблеми, і насправді дають знати про негаразди через свій зовнішній вигляд.
Достатньо просто звернути свою увагу на те, як виглядають ваші кущі, і все одразу стане на свої місця. Розповідаємо вам у нашому матеріалі, які ознаки говорять про ту чи іншу проблему, і відповідно, як її можна вирішити.
Експерт розповів, чого не вистачає овочам на грядці

Найперше, на що ми звертаємо увагу — це якість бадилля. Якщо листя стає блідо-зеленим, жовтіє та сохне, нові пагони не з’являються, а якщо зʼявляються то слабкі – це дефіцит азоту. Особливо небезпечною така ситуація є для зелені, капусти і в цілому культур, які дають нам саме своє листя.
Допомогти можна надзвичайно просто, вносячи карбамід, компост, селітру, тощо.
Якщо листя починає синіти, а зростання сповільнене, то це найбільш імовірно дефіцит фосфору. З цією проблемою листя стає жорстким та не красивим. Допомогти можна використовуючи золу або суперфосфат.
Дуже неприємно відчувається дефіцит калію — це відсутність плодоношення, або погана його якість, неприємний смак у фруктів та овочів. Спочатку це можна помітити завдяки зовнішньому вигляду листя. Краї спочатку світлішають, а потім взагалі сохнуть. Незабаром вони скручується, а плоди, якщо вони є, стають водянистими і несмачними.
Дефіцит кальцію відчувається через постійне гниття плодів, деформацію листя та пагонів та відсутність росту кущів.
Якщо є така проблема, необхідно придбати крейду, кальцієву селітру, або доломітове борошно.
Якщо овочам не вистачає магнію, то можна помітити світлі плями на листі, яке також замість зеленого кольору здатна проявляти навіть червоні або жовті відтінки.
Допоможе підживлення з сульфатом магнію або доломітовим борошном.
Залізо також дуже потрібне усім культурам, і його дефіцит відчувається неозброєним оком. Як правило кущі одразу втрачають свою силу, а листя стає блідим. Інколи в такому випадку буває достатньо просто підкислити ґрунт.