Ціни на овочі в Україні злетіли до Небес: за рік морква подорожчала більше, ніж на 200%

В Україні за останній рік ціни на овочі, м'ясо, курячі яйця та хліб круто здорожчали. Чого не можна сказати про заробітні плати українців. Це все говорить про одне — садити город варто.

Ціни на овочі в Україні в буквальному сенсі за останній рік злетіли до Небес. Це однозначний “дзвіночок” про те, що варто самостійно садити город. Адже, що буде далі, взагалі невідомо. Особливо зважаючи на те, що чимало кісточкових культур померзли в квітні-2025 року через три хвилі заморозків.

Насамперед, капуста за останній рік в Україні зросла в ціні на 267%, морква на 205%, а курячі яйця на 73%. Такі дані повідомляє Державна служба статистики України. Якщо не у відсотках, то ціни зросли наступним чином: капуста виросла в ціні з 13,20 гривень до 49,70 гривень за кілограм (це зростання майже в чотири рази), морква з 12,10 гривень до 39 гривень за кілограм (це більше, ніж в три рази), курячі яйця виросли в ціні майже вдвічі — з 33,50 гривень до 59,20 гривень за десяток.

Експерти пояснили, чому за рік здорожчали овочі
Експерти пояснили, чому за рік здорожчали овочі

Також майже вдвічі зросли ціни на яблука, а саме з 24,60 гривень до 46,40 гривень за кілограм, здорожчала й гречана крупа, а саме в 1,5 рази (з 26,40 гривень до 38 гривень за кілограм). Крупа пшенична збільшилася в ціні на 57%, крупи ячні на 47%, буряк на 42%, а хліб збільшився в ціні на 41%.

Крім цього, неабияк піднялися ціни й на м’ясо. Насамперед, кілограм яловичини у квітні 2024 року коштував 266,10 гривень, а у квітні 2025 року вже 304,10 гривень за кілограм. Свинина здорожчала зі 177,50 гривень до 200 гривень. Ковбасні вироби збільшилися в ціні з 169,30 гривень до 193,20 гривень. А вартість мороженої риби збільшилася зі 168,50 гривень до 182,70 гривень. Вершкове масло подорожчало зі 79,50 гривень до 104,90 гривень за 200 грамів. Не відстає від усього й соняшникова олія, яка зросла в ціні зі 57,80 гривень до 81,30 гривень за один літр (фактично ціна збільшилася на 40%).

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.