Шпаки біля черешні більше не з’являтимуться: 1 ефективний лайфхак проти шкідників

Якщо щороку шпаки з'їдають майже весь урожай вашої черешні, то треба з цим щось робити. Можна обійтися без хімікатів та сіток. Цей перевірений метод використовує чимало городників.

Щойно черешні починають дозрівати, як одразу поруч з ними з’являється купа шпаків. Всього за кілька днів вони можуть з’їсти значну частину ягід. Це дуже прикро, а тому такій ситуації потрібно запобігати заздалегідь. Звісно, одним найпростіших методів є сітка. Причому він дуже надійний. Дрібні отвори дозволяють дереву дихати та не закривають його від сонця. Але при цьому птахи пробратися під сітку не зможуть. Головне добре закріпити її не лише зверху, а також нижче, щоб птахи точно не змогли ніде пробратися до черешень.

Але сітка — це морока. Та й не завжди вона доречна. Наприклад, якщо дерево велике та високе, то як на нього почепити ту сітку? Навіть якщо знайдете достатньо зручну та високу драбину, то однієї сітки не вистачить, тому доведеться з’єднувати декілька разом. Чому б не скористатися іншими варіантами? Наприклад, ультразвуковим відлякувачем. Це дуже ефективна річ, якщо не забувати змінювати частоти. Все ж шпаки — розумні птахи, тож з часом можуть звикнути до звуку та підлітатимуть до дерева без усілякого дискомфорту.

Замість відлякувача також можна використовувати опудала, які імітують птахів. Поруч з ними можна прикріпити якийсь динамік, який буде видавати каркання чи інші звуки. Але також звуки потрібно змінювати, як і положення опудала. Непогано також працюватимуть старі компакт-диски. Але найкраще це працює у вітряну або сонячну погоду. Можна також прикріпити на дереві кілька старих шапок. Вони могтимуть нагадувати птахам кота, а тому вони теж не підлітатимуть. Хоча для надійності краще об’єднувати декілька методів.

Схожі статті

Тонкощі мульчування в городі: яким шаром і що варто накладати, а яким точно — ні

Ці поради підкажуть, як і що застосовувати для мульчування. А головне — скільки! Адже, кожен варіант мульчі вимагає своєї товщини та попередньої підготовки до цього!

Яблуня працює на виснаження: як вчасно її підгодувати у 2025-му – ось як роблять на Полтавщині

Зараз яблуні активно нарощують плоди на гілках, і це доволі затратний процес для них. Усі ресурси ідуть на яблука. Як у такому випадку допомогти рослинам?

Немає вільного місця в городі: ТОП-3 рослини, які сміливо можна посадити в горщиках

Є чимало плюсів того, чому саме ці квіти варто вирощувати в горщику, а не як всі звикли — у відкритому ґрунті! Тому, ті, хто цього ще не робить, можуть спробувати й переконатися самі!

2 л цього розчину під кущик – і картопля дає на 30% більше бульб у липні: вистачить на всю зиму

Городникам не слід розслаблятися й думати, що всі турботи позаду, і картопля сама наростить чималі бульби. Навіть у липні овочеві насадження потрібно підживляти, і тоді урожай вас приємно здивує.

10% дачників знають про це: чому в смородини жовтіє листя і як врятувати врожай влітку

Пожовкле листя смородини свідчить про те, що рослина розвивається неналежним чином, тож потрібно вдатись до певних дій, щоб це виправити – садівники розставили всі крапки над "і".

Маєте час до 30 червня: чим полити полуницю до кінця першого місяця літа – врожаю бути!

Полуниця невибаглива рослина у вирощуванні, але це не означає, що її не потрібно підживлювати для отримання щедрого врожаю – що слід внести під полуничні кущі?