Головки розміром з кулак, а на смак – те, що треба: сорт часнику, який побʼє всі рекорди в 2025

Часник часто використовують у кулінарії, тому дачники надають перевагу вирощувати його на власній ділянці - який сорт дає високий врожай і легкий у догляді?

Вирощування часнику є популярною справою, адже це вигідно, культура є невибагливою та дає високий врожай, але звичайно, що все залежить від конкретного сорту. Українські ґрунти є родючими, але для успішного вирощування часнику цього недостатньо. Найкраще висаджувати часник на суглинкових і супіщаних землях. Такі ґрунти присутні в Поліссі, лісостеповій та степовій зонах.

Щодо виду часнику, озимий краще приживається в південних і центральних регіонах, де клімат м’який і зими стабільні. Тоді як ярі сорти підходять для північних і західних областей.

Городники назвали найкращий сорт часнику, який дає високий врожай
Городники назвали найкращий сорт часнику, який дає високий врожай

Ярий часник висаджують навесні, як тільки ґрунт прогріється. Його головки складаються з більшої кількості зубців, але вони вирізняються за розміром і не прилягають один до одного щільно. Перевагою такого часнику є тривале зберігання, якщо підтримувати температуру в межах 1-3 градуси тепла, вони не втрачають свій смак і якість.

Головка ярого часнику складається з кількох рядів невеликих зубків, загальна кількість яких може сягати до 20. В державному реєстрі України такі різновиди часнику не представлені, але на території країни все ж вирощують ярі часники, які відомі своєю невибагливістю та хорошим смаком.

Городники назвали найкращий сорт часнику, який дає високий врожай
Городники назвали найкращий сорт часнику, який дає високий врожай

Одним із популярних представників ярого часнику є Солент – старовинний гібрид, який був виведений англійськими селекціонерами. Цей середньостиглий сорт славиться сріблястим покровом та високою зимостійкістю. Маса однієї головки коливається в межах 70-130 грамів. Солент здатний зберігатись протягом року, є стійким до хвороб і посухи, а з одного квадратного метра можна зібрати до п’яти кг врожаю.

Схожі статті

5 головних причин, чому не зав’язуються кабачки в червні: як їх швидко усунути – не гайте часу

На початку літа запропонуйте кабачки на грядці можуть здивувати відсутністю зав'язі. Про причини явища, а також способи виправлення ситуації розповість "Сенсація". Читайте подробиці у матеріалі.

Ніколи не висаджуйте ці 5 рослин влітку, інакше пошкодуєте: урожаї будуть лише снитися

Деякі культури можна сміливо висаджувати після настання тепла. Інші навпаки вам цього не пробачать. Розповідаємо в нашому матеріалі, коли цього робити не можна.

Кабачки після цієї підгодівлі пішли в ріст по 3 см на добу: ось що справді працює

Декому здається, що кабачки настільки невибагливі, що ростимуть за будь-яких умов. Але якщо у червні підживити цю городину, то урожай вас приємно здивує – не знатимете, куди подіти.

Ідеальні ззовні, чорні всередині: ці 2 шкідники не знають жалю до яблук – що з ними робити?

Деякі шкідники на яблунях невидимі ззовні, але псують плоди зсередини так, що про урожай та зберігання фруктів на зиму вже не йдеться. Позбутися цих негараздів треба зараз, бо завтра може бути пізно.

Турецький лайфхак на 10 з 10: як охолодити квартиру без кондиціонера – порятунок в спеку

Кондиціонери є далеко не у всіх квартирах. А від спеки посеред літа страждають практично всі люди. Знизити температуру повітря у кімнаті хоча б на 1-2 градуси можна спробувати самотужки.

Навіщо така петрушка? Зелень є, але не пахне: всьому причиною завжди ці 2 помилки

Іноді так стається, що ми вирощуємо петрушку, щоб отримати прекрасний аромат у наших страв, а натомість отримуємо абсолютно відсутність запаху у зелені.