Вирощування часнику є популярною справою, адже це вигідно, культура є невибагливою та дає високий врожай, але звичайно, що все залежить від конкретного сорту. Українські ґрунти є родючими, але для успішного вирощування часнику цього недостатньо. Найкраще висаджувати часник на суглинкових і супіщаних землях. Такі ґрунти присутні в Поліссі, лісостеповій та степовій зонах.
Щодо виду часнику, озимий краще приживається в південних і центральних регіонах, де клімат м’який і зими стабільні. Тоді як ярі сорти підходять для північних і західних областей.

Ярий часник висаджують навесні, як тільки ґрунт прогріється. Його головки складаються з більшої кількості зубців, але вони вирізняються за розміром і не прилягають один до одного щільно. Перевагою такого часнику є тривале зберігання, якщо підтримувати температуру в межах 1-3 градуси тепла, вони не втрачають свій смак і якість.
Головка ярого часнику складається з кількох рядів невеликих зубків, загальна кількість яких може сягати до 20. В державному реєстрі України такі різновиди часнику не представлені, але на території країни все ж вирощують ярі часники, які відомі своєю невибагливістю та хорошим смаком.

Одним із популярних представників ярого часнику є Солент – старовинний гібрид, який був виведений англійськими селекціонерами. Цей середньостиглий сорт славиться сріблястим покровом та високою зимостійкістю. Маса однієї головки коливається в межах 70-130 грамів. Солент здатний зберігатись протягом року, є стійким до хвороб і посухи, а з одного квадратного метра можна зібрати до п’яти кг врожаю.