Безумовно, багато чого залежить від властивостей сорту. Якщо не високоврожайний, багато з нього не отримаєш. Але якщо ви посадили дійсно хороші помідори, які мають подарувати чимало плодів, тоді можна закачувати рукава та братися до справи, адже є методи підвищення якості плодоношення, які обов’язково вам сподобаються.
Як підвищити врожайність томатів

По-перше, зверніть свою увагу на якість запилення. Зав’язі на гілках з’являються лише після того, як квітки запилюються бджолами. І звичайно, не всі отримують достатню кількість увагу від комах.
Щоб подібного не ставалося, висаджуйте поруч квітки. Правильно підібрати сусідок непросто, адже вони не мають боротися за ресурси у землі та конкурувати з помідорами. Відповідно, необхідно підібрати щось легке, корисне, і щоб при цьому через коріння не виділялися речовини, з якими помідор несумісні.
У даному випадку прекрасно підійдуть чорнобривці, нагідки, і навіть звичайні ромашки.
В усіх них дуже сильний аромат, вони привертають увагу бджіл, запилення буде відбуватися безперервно. При цьому город може виглядати надзвичайно симпатичним, а нагідки ще й використовуються в медицині.

Також важливо те, як ви поливаєте помідори. Через засуху господині часто намагаються дати якомога більше води кущам, але це у корені неправильна дія.
Куріння помідорів мають тягнутися вниз, для того, аби кущі були міцними та стійкими. Відповідно, якщо волога постійно знаходиться на поверхні, коріння також не заглиблюється, і в результаті рослина стає кволою і слабкою, що вже і казати про нікудишні врожаї.
І наостанок варто додати: завжди обробляє та помідори від грибкових захворювань, адже вони легко підхоплюють їх із землі та повітря. Достатньо, щоб у вашого сусіда не все було в порядку, і помідори вже заражаються фітовторозом та іншими неприємностями.