8 кілограмів помідорів з 1 куща, а ви все пасинкуєте: ось як зібрати рекордний врожай томатів

Є дуже багато методів підвищення врожайності томатів, якими активно користуються всі городники. Серед них, наприклад, пасинкування. Але що можна додати?

Безумовно, багато чого залежить від властивостей сорту. Якщо не високоврожайний, багато з нього не отримаєш. Але якщо ви посадили дійсно хороші помідори, які мають подарувати чимало плодів, тоді можна закачувати рукава та братися до справи, адже є методи підвищення якості плодоношення, які обов’язково вам сподобаються.

Як підвищити врожайність томатів

Агрономи назвали 5 сортів помідорів, які найкраще родять в Україні
Агроном розповів, як підвищити врожайність томатів

По-перше, зверніть свою увагу на якість запилення. Зав’язі на гілках з’являються лише після того, як квітки запилюються бджолами. І звичайно, не всі отримують достатню кількість увагу від комах.

Щоб подібного не ставалося, висаджуйте поруч квітки. Правильно підібрати сусідок непросто, адже вони не мають боротися за ресурси у землі та конкурувати з помідорами. Відповідно, необхідно підібрати щось легке, корисне, і щоб при цьому через коріння не виділялися речовини, з якими помідор несумісні.

У даному випадку прекрасно підійдуть чорнобривці, нагідки, і навіть звичайні ромашки.

В усіх них дуже сильний аромат, вони привертають увагу бджіл, запилення буде відбуватися безперервно. При цьому город може виглядати надзвичайно симпатичним, а нагідки ще й використовуються в медицині.

Городники розповіли, чим підживити розсаду помідорів після пікірування
Агроном розповів, як підвищити врожайність томатів

Також важливо те, як ви поливаєте помідори. Через засуху господині часто намагаються дати якомога більше води кущам, але це у корені неправильна дія.

Куріння помідорів мають тягнутися вниз, для того, аби кущі були міцними та стійкими. Відповідно, якщо волога постійно знаходиться на поверхні, коріння також не заглиблюється, і в результаті рослина стає кволою і слабкою, що вже і казати про нікудишні врожаї.

І наостанок варто додати: завжди обробляє та помідори від грибкових захворювань, адже вони легко підхоплюють їх із землі та повітря. Достатньо, щоб у вашого сусіда не все було в порядку, і помідори вже заражаються фітовторозом та іншими неприємностями.

Схожі статті

1 фокус, і у вас не город, а малинник: так роблять на Миколаївщині – аромат на все подвірʼя

Великий малинник на подвір'ї чи на городі — мрія багатьох господинь, і це зовсім не дивно, адже дана ягода на ринку коштує, як золото. Як виростити його у себе?

Підв’язка винограду 2025: як “обійняти” лозу без тугих вузлів та отримати подвійний урожай

Підв'язка винограду влітку – особливий процес, від якого залежить врожайність. Ягоди виростуть соковитими та солодкими, якщо обійняти лозу без тугих вузлів. Розповідаємо, як це зробити правильно.

Раз-два внесли, і смородина гнеться від кількості ягід: підживка номер 1 на Харківщині

Смородина здатна дати неймовірні врожаї, якщо з нею правильно доглядати. Розповідаємо у нашому матеріалі про тонкощі догляду за нею у червні.

На Закарпатті агрономи радять: “Не лий зайве”. Скоротіть полив томатів у 2 рази

Рясний та частий полив – не для помідорів. Принаймні, саме так вважають досвідчені агрономи із Закарпаття. Чому не можна лити під кущі томатів забагато води – розповість "Сенсація".

Найкращий старт для городника-новачка: до 25 червня часнику 1 ложку на відро води і поливаємо

Зазвичай часник достигає настільки рано, що його ніхто не підживляє. Та якщо до 25 червня полити цю городину корисною сумішшю, то голівки різко збільшаться у розмірах і будуть як кулачок.

На Чернігівщині вишні ростуть самі і все завдяки цьому трюку: 1 раз зробили, а який врожай!

Якщо правильно взятися за вирощування вишні, то лише одна процедура може стати розкішною основою для її подальшого розвитку, і додатковий догляд не потрібний.