Двічі обробіть цим свій сад при 18 градусах – і ніяка парша на садовий врожай не “позіхне”

Одним із першочергових завдань в догляді за плодовими деревами в саду є захист від хвороб. І в тому числі – від парші. Розповідаємо, чим обробити домашній сад навесні, щоб зберегти врожай.

Досвідчені садівники в Україні добре знайомі із різноманітними способами боротьби з хворобами на плодових деревах. Наприклад, нещодавно на одному з вітчизняних Youtube-каналів з’явилися поради щодо того, як захистити дерева від парші.

Така хвороба, як парша розвивається швидко за певних умов. Ідеальною погодою для неї є дощ, туман та вулична температура на рівні +18 градусів. Парша йде в атаку, коли ваш плодовий садок тільки-но починає прокидатись після тривалої зими і радує рясною зав’яззю.

Спочатку на листях дерев з’являються дрібні плями оливкового кольору, після чого починає осипатись на землю зав’язь. Плоди на тих деревах, що уражені паршею – мають більш щільну шкірку, темні тріщини на поверхні та пошкоджений хворобою м’якуш.

Садівники розповіли, як захистити сад від парші
Садівники розповіли, як захистити сад від парші

Ба більше, всередині яблук та інших фруктів накопичуються мікотоксини. Вони роблять плоди не тільки некрасивими, але й небезпечними для вживання. Навіть якщо зрізати з поверхні шкірку – то м’якуш фруктів все одно буде уражений паршею.

Щоб забезпечити надійний захист від парші, експерти радять обробити садочок фунгіцидом під назвою “Скай”. Він проникає в клітини патогенного грибку та повністю його блокує. Грибок не росте, не дихає й взагалі – не може вижити після обробки фунгіцидним препаратом.

“Скай” підійде як для профілактики парші на яблунях, так і для боротьби із нею. До того ж він абсолютно безпечний як для бджіл та інших комах-запилювачів, так і для навколишнього середовища.

Садівники розповіли, як захистити плодові дерева від парші
Садівники розповіли, як захистити плодові дерева від парші

Щоб захистити сад від парші – потрібно провести принаймні 2 обробки. Першу з них виконують після цвітіння, другу – через 14-16 днів. За умов вологого та прохолодного літа можливо провести й третю обробку, чергуючи “Скай” з іншим фунгіцидом: “Сальто”.

Схожі статті

Вся брехня про фітофтору на помідорах: ці поради городніх “розумників” на 99% не працюють

Городник розвіяв усі міфи "розумників" з Ютуба про найпопулярніші способи профілактики від фітофтори на помідорах. Майже всі вони на 99% не працюють.

Кулінари наголошують: НЕ консервуйте огірки цим способом – ризик бродіння в банках 50%

Консервування овочів таким чином, призведе до бродіння та розчарування. Досвідчені кулінари пояснили, яким чином робити цю справу точно не слід.

На Одещині ця кукурудза розкуповується як цукерки: 6 сортів, від яких всі в захваті

Вибір смачної кукурудзи у кожного буде свій. Якщо ви хочете віднайти свою фаворитку серед безлічі сортів, які пропонують селекціонери – то зверніть увагу на ці 6 варіантів з добірки "Сенсації".

Фітофтороз у 2025-му безжалісний: як захистити свої помідори від головного ворога

Фітофтороз завжди був неприємною проблемою. Але останніми роками він якийсь особливо активний. І 2025 точно не буде винятком. Тому потрібно вчасно підготуватися, щоб не дати фітофторі шансу.

Цим поливають усе – від томатів до буряка: на Рівненщині знайшли потужний рецепт 10 в 1

Існують універсальні препарати, якими можна підживлювати всі овочі без обмежень. От і виходить 10 в одному – наколотили й нумо поливати. Урожай буде таким, що доведеться ще й сусідам роздавати.

Шпаки більше не захочуть в гості: 3 супер-методи захисту вишні і черешні у 2025-му

Шпаки на городі відносяться до списку небажаних гостей, яких прибрати з ділянки від черешень і вишень не так вже й просто – перевірені методи, які стануть вам у нагоді.